SERGEJ LUKIĆ PRVI IGRAČ EVROPE

Last Updated: 21/06/2017Autor

BADMINTON

Ogroman uspeh Sergeja Lukića na nedavnom turniru Evropskog kupa, Serbian U17 International Novi Sad 2017, na kojem je osvojio trofeje u muškom singlu i mešovitom dublu, u tandemu sa Marijom Sudimac, ujedno proglašen i za najboljeg igrača, promovisao ga je u najboljeg igrača Evrope. Naš reprezentativac je sa 4205 bodova zauzeo prvo mesto u muškom singlu na rang listi Evropske badminton konfederacije (BEC) za igrače do 17 godina, objavljenoj u ponedeljak 19. juna 2017. Na drugom mestu je Rus Georgi Karpov s 3915 bodova, a na trećem Francuz Hristo Popov s 3780. Finalista turnira u Sportskom centru “Slana Bara“ Hrvat Luka Ban, koga je upravo Lukić pobedio u meču za zlato, zauzeo je četvrto mesto s 3625 bodova.

U ponedeljak je BEC objavio i rang liste Evropskog kruga na kojima se srpski reprezentativci, takođe, visoko kotiraju, najbolje u ženskom singlu i mešovitom dublu. Marija Sudimac je sa 300 bodova zauzela drugo mesto ženskog singla u kojem je trenutno vodeća Mađarica Kiti Šotak sa 615. Treće mesto pripalo je Šveđanki Izabeli Grafsund s 280 bodova. U mešovitom dublu naš par Lukić, Sudimac je sa po 500 bodova na drugom mestu, odmah iza Šveđana Ludviga Petrea Olsona i Sofije Larson koji imaju po 700 bodova. Navedeni plasmani naših mladih reprezentativaca jesu najbolji u istoriji srpskog badmintona kada je reč o uzrasnoj kategoriji takmičara do 17 godina, a koje ove godine očekuje i kontinentalni šampionat koji će biti održan u novembru u Pragu.