It seams that you haven't connected with your Twitter account
28 March, 2024
PočetnaStreljaštvoSEBIĆ SEDMI VAZDUŠNOM PUŠKOM U PLZENJU

SEBIĆ SEDMI VAZDUŠNOM PUŠKOM U PLZENJU

Milenko Sebić je osvojio sedmo mesto vazdušnom puškom trećeg dana turnira „Velika nagrada oslobođenja Plzenja“. Iako se danas nije popeo na pobednički podijum, Sebić je jedan od najuspešnijih učesnika vrlo kvalitetnog mitinga, koji je okupio više od 770 takmičara iz 35 država. U prve dve discipline muškog programa puškom (MK puška 60 metaka ležeći i trostav), u četvrtak i petak osvojio je bronzane medalje.

Na vatrenu liniju u takmičenju muškaraca vazdušnom puškom izašlo je 130 strelaca iz više od 20 zemalja. Sebić je u finale ušao sa četvrtog mesta u kvalifikacijama (629,3 kruga). I naš drugi predstavnik, junior Aleksa Mitrović je zabeležio solidan plasman, zauzevši 20. poziciju (623,8). Mitrovića su od finala delila tri kruga.

Finale su obeležili dobri rezultati i mladi strelci. Pobedio je evropski omladinski prvak vazdušnom puškom Filip Nepejhal (Češka), koji je u petak bio drugi u trostavu. Nepejhal je „ubio“ 252,0 kruga, što je za 0,8 bolje od zvaničnog svetskog seniorskog rekorda finala Rusa Aleksandra Drijagina. Srebro je osvojio Indijac Patil Rudrankš, a treće mesto njegov zemljak Hridaj Hazarika, svetski juniorski šampion.

Srbiju je danas predstavljala i Dragana Todorović, u gađanju MK puškom iz trostava (3 puta 40 metaka). U konkurenciji 111 takmičarki, Todorovićeva je zauzela 37. poziciju (1.156 krugova).

Mala srpska ekspedicija je danas završila učešće na turniru u Plzenju, sutra je na programu takmičenje mikseva, u kome nemamo predstavnike. Uz strelce koji su se danas takmičili, Srbiju su predstavljali i Stevan Jovanović (MK puška trostav), Katarina Maricki, Jelena Todorović (obe vazdušni pištolj) i treneri Ivan Manojlović i Sreten Nešković.

Vazdušna puška, muškarci: 1. Filip Nepejhal (Češka) 252,0, 2. Patil Rudrankš 250,8, 3. Hridaj Hazarika 228,2 (obojica Indija)…7. Milenko Sebić 143,9…Kvalifikacije: 1. Dejn Sampson (Australija) 631,6, 2. Dipak Kumar (Indija) 629,7, 3. Maksimilijan Dalinger (Nemačka) 629,7, 4. Milenko Sebić 629,3… 20. Aleksa Mitrović 623,8… Za finale 626,8. Ukupno 130 strelaca.

MK puška trostav (3 puta 40 metaka), žene, kvalifikacije: 1. Izabela Štraub (Nemačka) 1.176, 2. Šelin Vejbel (Austrija) 1.174, 3. Melisa Rušel (Nemačka) 1.173… 37. Dragana Todorović 1.156 (386 klečeći, 389 ležeći, 381 stojeći stav)… Ukupno 111 takmičarki. Za finale 1.167.