SALIM MUSOKE IZ UGANDE GOST SSAB

Last Updated: 27/05/2019AutorTags: ,

Gost Sportskog saveza Beograda bio je Salim Musoke, predsednik Saveza za dizanje tegova Ugande, predsednik Saveza za rvanje Ugande, potpredsednik Afričke federacije za dizanje tegova, član Kuće slavnih za dizanje tegova, član Izvršnog biroa ISSF (Islamic solidarity sports federations), predsednik najvećeg kluba za dizanje tegova u Kampali, glavnom gradu Ugande. Njega su primili čelnici našeg saveza, predsednik Dragan Tomašević, potpredsednik Mladen Kecman, i generalni sekretar Nikola Penić. Sastanku su prisustvovali i Ljubomir Stanisavljev, zamenik Pokrajinskog sekretara za sport i omladinu, i predsednika Saveza Srbije za dizanje tegova Milan Mihajlović. Razgovaralo se o iskustvima u radu nadležnih institucija, pripremi sportista za velika takmičenja, razvoju sporta u Srbiji i Ugandi, daljoj saradnji i o mogućim zajedničkim projektima.