SA NEMICAMA ZA ČETVRTFINALE

Last Updated: 09/07/2019Autor

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2001. godine i mlađe, grupnu fazu na Evropskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu okončala je porazom od selekcije Mađarske. Izabranice selektorke Nataše Anđelić poražene su okviru trećeg kola grupe “B” od jedne od najjačih i fizički najdominatnijih ekipa na šampionatu. Naš mladi dobro se držao do sredine druge četvrtine, kada je rival preuzeo sve konce igre u svoje ruke i sigurnom igrom u nastavku duela došao do trijumfa: Srbija U18 – Mađarska U18 54:71 (13:11, 8:27, 16:17, 17:16). Reprezentacija Srbije zauzela je treće mesto u grupi “B”, tako da će joj rival u 1/8 finala biti selekcija Nemačke koja je zauzela drugo mesto u grupi “A”. Taj meč na programu je u sredu.

Više nego dobro parirale su srpske reprezentativke snažnoj selekciji Mađarskoj većim delom prvog poluvremena. U blagom vođstvu (15:11) bile su sve do 12. minuta. Ali, od tog trenutka su rivalke drastično popravile preciznost u napadu, počele da eksploatišu veliki broj izgubljnih lopti našeg tima i konstantno povećavaju prednost. Serijom 16:2 u poslednja četiri minuta prvog poluvremena Mađarice su stigle do kapitalne prednosti -38:21.

Za samo dva minuta igre u drugom poluvremenu selekcija Mađarske pravi seriju 7:0 i stiže do rekordnog vođstva – 45:21. Posle tajm-auta selektorke Anđelić naš mladi tim je zaigrao mnogo bolje, smanjio broj grešaka, došao do napadačke igre što je bilo dovoljno da ponovo uspostavi ravnotežu. Ravnopravna igra vodila se i u finalnoj deonici koju je Srbija uspela da reši u svoju korist i izbori se za častan poraz – 71:54.

SRBIJA U18: Dešić, Čorto 2, Zarić 2, Radojčin, Smailbegović, Stefanović 5, Deurić 9, Jovanović 4, Nedeljkov 10, Mužević 5, Ristić, Mitrović 17.