RUKOMETAŠICE DEVETE U ŠVEDSKOJ

Last Updated: 15/12/2016Autor

RUKOMET

Reprezentacija Srbije poražena je od Francuske 21:28 (12:15) u poslednjem meču na Evropskom prvenstvu u Švedskoj i tako je zauzela deveto mesto u konačnom plasmanu. Srpkinje su posle odlične partije i jakog otpora olimpijskim vicešampionkama, koje su pobedom obezbedile polufinale, u ukupnom plasmanu zauzele deveto  mesto, što je najbolji plasman na Evropskim prvenstvima od 2006. godine, posle četvrtog mesta u Beogradu 2012. godine. Kada su Francuskinje u 12. minutu postigle deseti gol za vođstvo 10:4, delovalo je da će lako doći do pobede u meču sa desetkovanim Srpkinjama (zbog povreda i bolesti nisu nastupile Katarina Krpež Šlezak, Jovana Risović i Marija Obradović). Ulazak Nine Kolundžić, doneo je par odbrana srpskom timu, koji se probudio i sa par lakih golova Stoiljković i Pop Lazić, u potpunosti vratio u meč do 20. minuta – 11:11. Uspele su Francuskinje da povrate kontrolu nad rezultatom do poluvremena – 12:15. Uspele su srpske rukometašice da se približe na 16:17 u 38. minutu, ali je u seriju odbrana ušla Amandin Lejno (dva odbranjena sedmerca) i tako odlepila svoj tim na 18:22 (46.). U završnici je ponestalo snage, pa su Francuskinje rutinski privele meč kraju.

SRBIJA: Risović, Kolundžić 13 odbrana, Čolić dve odbrane, Radosavljević, Krpež Šlezak, Trifunović, Janjušević, Kovačević , Georgijev 1, Pop Lazić 5, Obradović, Nikolić 3 , Stoiljković 6, Liščević 3, Petrović 1, Dmitrović 2

FRANCUSKA: Glozer pet odbrana, Kolčinski 1, Ajglon 6, Pino, Landre, Zadi 2, Lejno osam odbrana, Uet 3, Dembele 3, Flips 2, Horaček, Edvig 1, Nze Minko 6, Gnabu 1, Niombla 1, Lakabre 2

Dragica Đurić dobila nagradu kao uzor u ženskom rukometu

Po završetku meča sa Francuskom 21:28, selektorka Dragica Đurić nagrađena je za doprinos ženskom rukometu tokom svoje karijere. Ambasador EHF Narcisa Lekušanu, dodelila je srpskoj selektorki nagradu kao uzoru u ženskom rukometu. Dragica Đurić je kao igračica osvojila zlato na Olimpijskim Igrama u Los Anđelesu 1984. godine.