RISTIĆ ČETVRTI MK PUŠKOM

Last Updated: 11/05/2018Autor

PARASTRELJAŠTVO

Srpski reprezentativac Dragan Ristić bio je vrlo blizu  medalje poslednjeg dana Svetskog prvenstva u streljaštvu za paraolimpijce u Čeongžuu (Južna Koreja). Ristić je osvojio četvrto mesto u gađanju malokalibarskom puškom (60 metaka) u kategoriji SH2 (sportisti kojima je potrebno postolje za oružje) u mešovitoj muško-ženskoj konkurenciji. Malo mu je nedostajalo da dođe do svog drugog odličja u Čeongžuu, posle šampionske titule vazdušnom puškom osvojene pre dva dana.

U trenutku kada otpada četvrtoplasirani, Ristić je imao samo 0,2 kruga manje od trećeplasirane Italijanke Pamele Novaljo. Zlato je sa svetskim seniorskim i juniorskim rekordom finala (250,7) osvojila Slovakinja Kristina Funkova. Ni naš drugi predstavnik nije imao sreće. Zdravko Savanović je osvojio deveto mesto sa 613,9 krugova. Od finala ga je delio minimalan jedan deseti deo kruga. Ristić je u kvalifikacijama bio treći (616,9).

Danas je gađao i Laslo Šuranji, MK puškom u trostavu (kategorija SH1 – sportisti kojima nije potrebno postolje za oružje). Šuranji, paraolimpijski prvak iz Rija 2016. u trostavu, ovaj put nije uspeo da stigne do finala. Zauzeo je 12. mesto.

Srpski strelci se iz Čeongžua vraćaju sa dve zlatne medalje. Dragan Ristić je osvojio titulu šampiona planete u gađanju vazdušnom puškom iz sedećeg stava, u istoj disciplini naša ekipa je zauzela prvo mesto.  Četvrta mesta osvojili su Laslo Šuranji (vazdušna puška SH1), muški tim MK  pištoljem (SH1) i danas Dragan Ristić MK puškom.

Malokalibarska puška (60 metaka), muško-ženska konkurencija, kategorija SH2: 1. Kristina Funkova (Slovačka) 250,7 (svetski rekord, svetski juniorski rekord), 2. Vasilij Kovalčuk (Ukrajinaa) 248,9, 3. Pamela Novaljo (Italija) 228,1, 4. Dragan Ristić 206,8… Kvalifikacije: 1. Kovalčuk 619,9… 3. Ristić 616,6…9. Zdravko Savanović 613,9… Ukupno 34 takmičara.Za finale 614,0.

MK puška trostav (3 puta 40 metaka), muškarci, kategorija SH1: 1. Abdula Sultan Alarjani (Ujedinjeni Arapski Emirati) 460,6… Kvalifikacije: 1. Alarjani 1.174… 12. Laslo Šuranji 1.135 (376 klečeći, 386 ležeći, 373 stojeći)…Ukupno 18 strelaca. Za finale 1.141.