REMI SA BELGIJOM U ZRENJANINU

Last Updated: 25/10/2018Autor

RUKOMET

Reprezentacija Srbije remizirala je sa selekcijom Belgije 27:27 (15:14) u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. „Orlovi“ su u par navrata imali prednost od tri gola, ali su na kraju i Belgijanci mogli do pobede. Na debiju novog selektora, Nenada Peruničića, Srbija je bolje od rivala otvorila meč i na krilima raspoloženog Lazara Kukića prvi put u osmom minutu došla do dva gola prednosti, 4:2. Odgovorili su Belgijanci preko Kedžiore i Robinsa, pa je nakon 12. minuta igre na semaforu bio rezultatski egal, 4:4.

Igralo se gol za gol, sve do 20. minuta, kada Stevan Sretenović Srbiji donosi ponovo dva gola prednosti, a nedugo zatim, Petar Đorđić pogađa za najvećih +3, 11:8. Nisu se predavali izabranii selektora Arnoda Kalbrija, sa dva pogotka krilnog igrača Kedžiore smanjili su prednost rivala na gol zaostatka, a konačan rezultat prvog poluvremena, 15:14, postavio je Mulders na isteku 30. minuta igre.

Početak drugog dela igre doneo je i prvo vođstvo Belgijanaca, kapiten gostiju Kerimi pogodio je u 32. minutu za 16:17. Sa dva brza gola, Zoran Nikolić i Vanja Ilić vratili su prednost „Orlovima“, a već viđenih +3, na kontu izabranika selektora Nenada Peruničića, bilo je u 40. minutu nakon uspešne realizacije Lazara Kukića, 22:19.

Nastavak susreta doneo je probleme za Srbiju u fazi napada, pa Belgijanci serijom 4:0, na šest minuta pre kraja utakmice prvi put dolaze do vođstva od dva gola razlike, 24:26. Izjednačenje „Orlovima“ doneo je kružni napadač Živan Pešić, svojim prvim pogotkom, 90 sekundi pre kraja meča. Ušlo se u neizvesnu završnicu, De Bol je doveo Belgiju u vođstvo, odgovorio je na drugoj stranu Lazar Kukić, a bod Srbiji doneo je Dejan Milosavljev nakon što je zaustavio udarac Kerimija u poslednjim trenucima susreta.

Najefikasniji u taboru Srbije bio je Lazar Kukić sa šest pogodaka, gol manje postigli su Ivan Mošić i Nemanja Ilić. Na drugoj strani, Kedžiora se sedam puta upisao u listu strelaca, a pratio ga je Robins sa šest pogodaka. Sledeći susret u okviru druge  kvalifikacione grupe, izabranici selektora Nenada Peruničića odigraće u nedelju sa početkom od 13:15č, kada će u Cugu gostovati selekciji Švajcarske.

SRBIJA: Pušica, Marjanović, Popović, Orbović, Đukić, Pešić 1, Radivojević 2, Đorđić 3, N. Ilić 5(3), Mošić 5, V. Ilić 1, Nikolić 2, Kukić 6, Sretenović 2, Cupara, Milosavljev

BELGIJA: Letens, Ums, Spuren 2, Meldens 3, Deviš, Omiš, Robins 5, Pleser, Maršal, Dansel 3, Nojvil, Keziora 8(3), Vankosen, Bolaers 2, Kerimi 1, Kolman, De Bojle 1