RECEPT ZA USPEH SRPSKOG BADMINTONA ZAINTRIGIRAO EVROPU

Last Updated: 26/10/2019Autor

U Parizu, 22. oktobra 2019, u okviru turnira Svetskog seniorskog kupa, Yonex French Open 2019, održan je BEC Membership Exchange Program Evropske badminton konfederacije. Među brojnim učesnicima ovog pilot projekta bili su i glavni trener badminton reprezentacija Srbije, Milan Barbir, i Milica Barbir. Utiske sa seminara u glavnom gradu Francuske, koji se sastojao iz nekoliko sesija, preneo je prvi čovek struke srpskog badmintona Milan Barbir:

“Vrlo interesantan pilot projekat Evropske badminton konfederacije, na kojem je glavni cilj bio razmena iskustava odabranih članica, po pitanju sistemskog razvoja vrhunskih rezultata i “sporta za sve”. Domaćini i organizatori iz Francuske na najbolji mogući način prezentovali su svoj model rada i uspeha, a u kasnijoj diskusiji u kojoj su se priključili ostali učesnici, bilo je mnogo korisnih informacija koje će i našem savezu biti od velikog značaja u narednom periodu. Moram da priznam da je pomalo neočekivano, usled priličnog interesovanja ostalih učesnika, značajan deo diskusije zauzeo razvoj Badminton saveza Srbije, a pogotovo naši organizacioni i rezultatski uspesi u poslednjih nekoliko godina. Bilo je sjajno razmeniti iskustva po tom pitanju i svakako se osećati ponosnim i vrlo cenjenim savezom na tlu Evrope. Siguran sam da će ova vrsta projekata zaživeti i iskreno se nadam da ćemo dobiti još jedan poziv u što skorije vreme jer su informacije sa ovakvog skupa bile zaista vrlo dragocene”, kazao je glavni trener badminton reprezentacija Srbije, Milan Barbir.