PRVENAC U BARIJU

Last Updated: 14/09/2018Autor

ODBOJKA

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na XIX SP 2018. u Bariju. Srbija je večeras, u drugoj utakmici u C grupi, savladala Kamerun sa 3:0, po setovima 30:28, 25:16 i 25:17, posle 83 minuta igre. Utakmicu u dvorani Palaflorio posmatralo je 725 gledalaca, a sudili su Ektor Ortis iz Portorika i Skot Meklin iz Kanade.

Ostvarili su izabranici Nikole Grbića prvi trijumf u Bariju, protiv Kameruna, u meču u kome je početak bio težak. Povela je Srbija tek pošto je iskoristila sedmu set loptu, da bi potom stvari došle na svoje mesto.

Vodila je Srbija na početku meča sa 8:3, ali kako je set odmicao tako su Kamerunci smanjivali prednost Srbije, da bi u finišu i poveli sa 19:18. Srbija je posle tajm – auta povela sa 20:19, pa 23:21 i 24:22. Kamerunci su izjednačili, a Lisinac je Srbiji doneo treću set loptu – 25:24, ali je Ivović pogrešio na servisu. Posle greške na mreži Kamerunaca, Srbija je povela sa 26:25 (4. set lopta), ali je Lisinac pogrešio na servisu. Luburić je poentirao za 27:26, ali je Kamerun ponovo izjednačio. Ponovo je Luburić bio precizan u napadu za 6. set loptu Srbije – 28:27. Nije je Srbija iskoristila, ali je zato Lisinac 7. set loptu pretvorio u konačnih 30:28, za vođstvo Srbije od 1:0.

U drugom setu se od starta vodila ravnopravna borba, da bi Srbija, najviše zahvaljujući sjajnim servisima Luburića, povela sa 11:6, ali je Kamerun smanjio na 12:9. Srbija je zatim stigla do prednosti od 16:11, a zatim povećavala razliku do konačnih 25:16.

Srbija je u trećem setu vodila sa 8:3, pa 12:5 i 16:9. U nastavku je bilo 19:10, ali je Kamerun smanjio na 19:15, da bi Srbija, posle tajm – auta Grbića, povela sa 22:15. Srbija je treći set dobila sa 25:17, a meč sa maksimalnih 3:0.

Srbija je danas slobodna, a u trećoj utakmici u C grupi, igraće u subotu, 15. septembra protiv Tunisa od 17.00 časova, uz direktan prenos na TV SK 3.