PREKO 100 TAKMIČARA U TRCI ZA OVOGODIŠNJI TROFEJ BEOGRADA U BADMINTONU

Last Updated: 20/09/2019Autor

Posle gotovo tri i po meseca pauze i Prvenstva Srbije za seniore predstojećeg vikenda nastavljaju se bitke na domaćoj badminton sceni. U Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji jedno od najprestižnijih nacionalnih takmičenja, Kup grada – Trofej Beograda 2019 u badmintonu, imaće svoje 19. izdanje. Na turniru, koji posle Prvenstva Srbije ima najdužu tradiciju od svih badminton događaja u našoj zemlji, za odličja 21. i 22. septembra 2019. boriće se preko 100 takmičara iz 10 klubova – BK Banat (Zrenjanin), BK Beograd, BK Clear (Beograd), BK Dinamo (Pančevo), BK Fanatik (Vršac), BK Helianthus (Novi Sad), BK Novi Sad, BK Pančevo, BK Ravens KG (Kragujevac), BK Zmajevi (Kruševac), BK Čačak i BK Ekstaza (Latković).

U okviru prvog dana takmičenja, koje organizuju Badminton klub Beograd i Badminton savez Beograda, pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije i Badminton saveza Srbije, a uz svesrdnu pomoć prijatelja, Javno-kominalnog preduzeća Ada Ciganlija, te kompanija “Tin šped“, “Yonex“, “Koka Plus“, “Ledeni Kvas“, “Integraltechnic“, “Siboasi“, “Minaqua“ i “Boreas Travel“, održaće se A turnir u parskim konkurencijama i B i C turnir u pojedinačnim konkurencijama. Takmičenje u subotu počinje u 9,30 č (finala od 15 č). Dan kasnije na terenu će se naći juniori i juniorke koji će se na Juniorskom kupu nadmetati u pet uzrasnih kategorija – do 9 (muški i ženski singl), do 11 godina (muški i ženski singl), do 13 godina (muški i ženski singl i dubl), do 15 godina muški i ženski singl i do 17 godina muški i ženski singl i dubl). I u nedelju okršaji startuju u 9,30 č, dok okršaji za medalje počinju u 18 č.