“PRAVO NA OSMEH I RADOST IMAMO SVI“

Last Updated: 20/11/2017Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

Povodom Svetskog dana deteta, Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda je u saradnji sa Savezom za cerebralnu i dečiju paralizu Beograda, a u Opštinskom centru za brigu o starima, deci I osobama sa invaliditetom “Novi Beograd” organizovao manifestaciju pod nazivom “ Pravo na osmeh I radost imamo svi “. U ovom inkluzivno sportskom druženju učestvovalo je oko 100 osoba sa invaliditetom i dece iz sledećih škola, udruženja I ustanova : Škola učenika oštećenog sluha “ Radivoj Popović “ iz Zemuna, Farmaceutsko – fizioterapeutska škola Zvezdara, Osnovna škola “ Laza Kostić “ – Novi Beograd, Sportsko udruženje osoba sa invaliditetom “ Pobednik “, Bolnica za cerebralnu paralizu I razvojnu neurologijuu Sokobanjska, Opštinska društva za cerebralnu I dečiju paralizu : Čukarica, Novi Beogrda, Obrenovac I Zemun. Kroz bogat umetnički I sportski program najavljena je saradnja organizatora I Centra u cilju organizacije kontinuiranih Sportsko – rekreativnih programa koji bi bili dostupni svim osobama sa invaliditetom tokom cele godine. Na manifestaciji su predstavljene neke od popularnih sportskih igara koji su dostupne za osobe sa invaliditetom, kao i I rad karate sekcije Centra.

“Ovom manifestacijom, poslata je snažna poruka o obavezi svakog društva da stvori uslove za srećno i ispunjeno detinjstvo svakom detetu, kao i odgovornost da se ostvare, i unaprede prava deteta u školama, porodici, institucijama i celokupnoj zajednici“, istakla je direktorka Centra Milka Milovanović Minić.