29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaPORAZ RUKOMETAŠA U ŠVAJCARSKOJ

PORAZ RUKOMETAŠA U ŠVAJCARSKOJ

RUKOMET

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske 24:29 (11:12) u meču drugog kola grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Domaći sastav slavio je pred 4.000 gledalaca u Cugu među kojima je bilo i 700 srpskih navijača. Orlovi su bili ozbiljan takmac Švajcarcima u uvodnih 40 minuta utakmice, a posle povrede Lazara Kukića koji je dobio udarac laktom u nos, usledila je serija 6:1 posle koje više nije bilo neizvesnosti.

Odlično je startovao tim Nenada Peruničića, iako nekompletan sa Darkom Đukićem u ulozi desnog beka. Dobro je srpski napad poveo Miljan Pušica, uz Zorana Nikolića i Nemanju Ilića, najraspoloženiji u uvodnom delu meča. Vođstvo Orlova 5:2 pratio je tajm-aut klupe domaćih posle koga dolazi do preokreta. Andi Šmid uz Alena Miloševića uspešno vodi napad Švajcaraca do vođstvo 10:7. Odbrane Vladimira Cupare vratile su Srbiju u egal do kraja prvog poluvremena (12:11).

Odlična rola Nemanje Ilića i Bogdana Radivojevića na startu drugog dela (16:15) dovela je do napada za nerešeno u 38. minutu. Povreda nosa Lazara Kukića koga je laktom nekažnjeno udario pivotmen domaćih Majster, poremetila je igru u napadu Srbije, ali i fokus srpskih igrača. Serijom 6:1 koju su predvodili Rubin i Šmid, Švajcarci su otišli na 22:16 u 46. minutu.

Sa oslabljenom bekovskom linijom, snage za povratak nije bilo. Bogdan Radivojević je uz Nemanju Ilića i Vladimira Cuparu bio raspoložen u samoj završnici postigavši pet od svojih sedam golova u poslednjih 15 minuta. Uspeo je Nenad Peruničić da zaustavi rezultatski pad tajm-autom u 52. minutu pri rezultatu 25:18.

Andi Šmid je meč završio sa deset golova, Alen Milošević je postigao pet, a Nikola Portner zabeležio 11 odbrana. U srpskim redovima, Nemanja Ilić je osam puta bio precizan, Bogdan Radivojević je utakmicu završio sa golom manje, a Vladimir Cupara je na kontu imao 13 odbrana. Naredne mečeve u kvalifikacijama, Orlovi će odigrati sa Hrvatskom u aprilu naredne godine.

Selektor reprezentacije Srbije, Nenad Peruničić, ovako je video duel Švajcarske i Srbije (29:24) u okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020:

– Ponosan sam na ove momke zato što smo 60 minuta bili spremni za borbu. To smo pokazali uprkos nekim stvarima koje nam nisu išle na ruku od samog početka. To je teži put kojim moramo da idemo. Nadam se da momci nisu teže povređeni, Kukić i Mošić, obojica imaju rane, jedan na glavi, drugi na nozi. Samo da su dobro. Imali smo ogromnu želju. Pokazali smo karakter do samog kraja. Morali smo da improvizujemo neke stvari, ali bitno mi je da smo imali cilj borbe, davanja, posvećenosti i to smo ispunili.