29 March, 2024
PočetnaHokej na leduPORAZ POSLE PRODUŽETAKA

PORAZ POSLE PRODUŽETAKA

HOKEJ NA LEDU

Reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na U18 Svetskom prvenstvu II divizije B grupa. Posle velike borbe naši hokejaši poraženi su od Holandije i to posle produžetka sa 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1). Bio je ovo pravi derbi meč, do ovog susreta neporažeih selekcija. Zato možda i ne čudi što je meč od starta bio veoma tvrd. Mreže su mirovale sve do isteka 39. minuta kada je vođstvo Srbiji doneo, na ovom turniru, maestralni Strahinja Vdović. Naši hokejaši na pravi način iskoristili su igrača više, pa je posle odličnih dodavanja Popovića i Pejčića, Vdović zatresao mrežu.

Izabranici našeg selektora Nemanje Jankovića održavali su vođstvo sve do 51. minuta, a onda su Holanđani stigli do izjednačenja. Gol za Holandiju postigao je Tyhco Houben.

Meč je otišao u produžetak, a već u prvom napadu, posle samo 27 sekundi igre u produžetku Holanđani su golom Dilejni Heselsa poveli sa 2:1, što je i bio konačan rezultat.

U preostalim mečevima trećeg kola Kina je bila bolja od Australije 4:2, dok su Hrvati savladali Belgiju 7:2. Narednu utakmicu naša selekcija igra protiv Kine u subotu od 20 sati.