19 March, 2024
PočetnaKošarkaPORAZ POSLE POBEDE U VOLOSU

PORAZ POSLE POBEDE U VOLOSU

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2001. godine i mlađi,  pretrpela je neočekivan poraz na Evropskom prvenstvu koje se održava u Volosu (Grčka). Izabranici selektora Slobodana Klipe su u okviru drugog kola grupe “A” poraženi posle produžetka od selekcije Velike Britanije. Srpski juniori su prikazali daleko slabiju igru nego na premijerenom meču protiv Nemačke. Dosta su grešili, bili neprecizni i nepotrebno nervozni u pojedinim fazama meča, što je borbeni britanski tim znao da iskoriste i dođe do iznenađujućeg trijumfa: Srbija U18 – Velika Britanija U18 85:87 (16:14, 23:17, 18:20, 20:26, 8:10).

Nisu dobro srpski juniori počeli meč u kome su bili veliki favoriti. Posebno je bilo problema u napadačkim akcijama, tako da je rival posle šest minuta igre vodio sa 10:6. Ipak, do kraja prve četvrtine trgnuo se naš mladi tim i proekrenuo rezultat –  16:14. Izjednačena borba vodila se većim delom druge četvrtine. Ekipe su se često smenjivale u vođstvu, da bi Srbija serijom 10:2 u poslednja tri minuta otišla na poluvreme sa solidnom prednošću – 39:31.

Srpski reprezentativci su do dvocifrene prednosti  – 43:33 došli u 23. minutu, ali zbog nekoliko grešaka i promašaja, Britanci su uspeli da se ponovo približe u finišu treće četvrtine – 51:48.  Odbio je naš tim taj atak rivala, ali nije nikako uspevao da se rezultatski odlepi i prelomi utakmicu, čak šta više u 38. minutu selekcija Velike Britanije došla je do vođstva 73:72. Usledila je neizvesna završnica u kojoj su obe ekipe imale svoje šanse, ali je posle 40. minuta borbe bilo 77:77, a odluka o pobedniku odložena za produžetak.

U dodatnih pet minuta mnogo bolje su se snašli Britanci koji su serijom 7:0 došli do kapitalne prednosti 84:77. Srpski juniori su uspeli da smanje na 87:85 i dođu u priliku da naprave preokret. U poslednjem napadu Pažin je trojkom pokušao da donese pobedu, a Marković posle ofanzivnog skoka novi produžetak. Na žalost nisu bili precizni.

SRBIJA U18: Mašić 6, Pokuševski 12, Andrić 2, Pavićević 6, Karapandžić 2, Pažin 14, Manojlović 4, Đorđević 2, Vasić 12, Langović 11, Marković 14, Škobalj.

U trećem kolu grupe “A” reprezentacija Srbije se u ponedeljak od 18:00 časova sastaje sa selekcijom Turske.