29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaPORAZ OD POLJAKA BEZ POSLEDICA

PORAZ OD POLJAKA BEZ POSLEDICA

ODBOJKA

Srbija, SAD, Italija, Brazil, Rusija i Poljska igraće u Torinu u III fazi XIX SP 2018. Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz u H grupi II faze XIX SP 2018. u Varni. Poljska je danas, u poslednjem, 3. kolu, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:17, 25:16 i 25:14, posle 75 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Dvorca sporta i kulture posmatralo je 1020 gledalaca, a sudili su Andrej Zenovič iz Rusije i Juri Ramires Ortis iz Dominikanske Republike.

U utakmici bez rezultatskog značaja, Srbija je poražena od Poljske, u meču koji je rivalu bio presudan za plasman u narednu rundu takmičenja. Iskoristili su Poljaci nedostatak motivacije izabranika Nikole Grbića i zasluženo su slavili posle samo tri seta.

Žreb za III fazu obaviće se sutra (ponedeljak, 24. septembar) u 11.00 časova u Torinu, uz direktan prenos na http://italy-bulgaria2018.fivb.com/en

Poljska je na početku meča povela sa 6:3, pa 8:3 i 15:10. U nastavku je bilo 17:11 i 20:14, a na kraju 25:17 za vođstvo Poljaka od 1:0 u setovima.

U drugom setu, posle izjednačenja na 4:4, Poljaci su poveli sa 7:4, pa 10:5 i 15:9. U drugom delu seta, Poljska je vodila sa 18:11, 20:12 i 22:14. Poljska je drugi set dobila sa 25:16 i povela sa 2:0 u setovima. Poljaci su u trećem setu poveli sa 8:3, pa 14:7 i 18:8. Na kraju je bilo 25:14 za pobedu Poljske od 3:0.

Seniori Srbije će sutra (ponedeljak, 24. septembar) posle podne iz Varne otputovati u Torino, u Italiju, gde će se 26 – 30. septembra odigrati utakmice III faze, kao i mečevi za medalje.

Sve utakmice iz Torina direktno će prenositi TV Sport Klub.

Žreb za III fazu obaviće se sutra (ponedeljak, 24. septembar) u 11.00 časova u Torinu