28 March, 2024
PočetnaKošarkaPORAZ OD FRANCUZA U UDINAMA

PORAZ OD FRANCUZA U UDINAMA

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. godine i mlađi, pretrpela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu koje se održava u Udinama (Italija). Izabranici selektora Saše Nikitovića u okviru drugog kola grupe “D” izgubili od snažne i fizički impresivne selekecije Frabcsuke posle prave drame i neizvesne završnice. Uprkos porazu srpski kladeti su odigrali veoma dobar meč, skoro sve vreme duela bili u vođstvu, sredinom treće deonice imali i 12 poena prednosti, ali ne i sreće u poslednjim sekundama kad se rešavalo pitanje pobednika: Srbija U16 – Francuska U16 67:69 (24:22, 16:11, 13:15, 14:21).

Uvodni minuti protekli su u prilično izjednačenoj igri. Ali, kako je duel odmicao srpski reprezentativci su prvi uspeli da nametnu željeni ritam i preko raspoloženih Brankovića, Belića i Manojlovića dođu do vođstva 21:14 u sedmom minutu. Francuzi su uspeli da uzvrate u finišu prve četvrtine i smanje na 24:22. Posle efikasnog početka usledio je period od četiri minuta u kojima nijedna od ekipa nije poentirala. Žestoka borba vodila se i do kraja prvog poluvremena koje ipak naš mladi tim uspeo posle odlične završnice da reši u svoju korist – 40:33.

Iako su rano u trećoj četvrtini ispunili bonus srpski kadeti su znalački održavali stečenu prednost. Posle trojki Milijaševića i Radovanovića u 26. minutu prvi put su stigli do dvocifrenog vođstva 51:39. Nekoliko propusta u odbrani našeg tima Francuzi su znali da kazne i na isteku 30. minuta smanje na 53:48. Pritisak rivala koji je u 37. minutu došao do izjednačenja 62:62 postajao je sve veći. Usledila je uzbudljiva završnica u kojoj su mladi “Trikolori” imali više sreće i došli do minimalnog trijumfa – 69:67.

U okviru trećeg kola grupe “D” reprezentacija Srbije se u nedelju od 14:15 časova sastaje sa selekcijom Bosne i Hercegovine.

SRBIJA U16: Đurišić 1, Radovanović 20, Bošković 2, Milijašević 11, Stefanović, Marković, Šaranović 2, Petrović 4, Belić 14, Branković 11, Obradović, Dabović 2.