PORAZ I OD NEMAČKE

Last Updated: 21/06/2019Autor

Mlada reprezentacija Srbije (U-21) poražena je od Nemačke – 1:6(0:3) u drugom kolu Prvenstva Evrope u Italiji i San Marinu i tako, posle poraza u prvom kolu od Austrije (0:2), oprostila se od plasmana u polufinale. U odnosu na premijerni meč sa Austrijom, selektor Goran Đorović izvršio je dve promene u sastavu. Umesto Jovanovića koji je bio isključen i automatski suspendovan za naredni meč, šansu je dobio Babić, a u veznom redu, Račić je zamenio Mašovića.

Nije Srbija loše ušla u meč, ali Nemačkoj je trebalo nekih 15 minuta igre i praktično prva prava prilika kako bi se promenio rezultat na semaforu. Jedno proigravanje i lopta je završila iza leđa naše zadnje linije, Rihter se našao sam ispred golmana Radunovića i veoma vešto plasirao loptu u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije Nemci su bili u prilici da povećaju vođstvo, ali posle velile gužve ispred Radunovića lopta je završila u korneru. Do promene rezultata je ipak došlo, igrao se 30 minut kada smo izgubili loptu u zoni gde ne bi smelo da se to dešava, a onda su se Nemci praktično ušetali u našu mrežu.

Od tog trenutka naša reprezentacija je potpuno pala, a Nemci kada namirišu krv znaju da budu veoma surovi. I to se videlo u 36.minutu kada je Valdšmit bez mnogo napora došao u poziciju za šut i postigao svoj drugi, a za Nemačku treći gol. Gol koji je praktično rešio meč u korist mladih „pancera“ i Srbiju eliminisao sa Prvenstva Evrope. U prvih 45 minuta Nemci su imali 13 šuteva na gol, Srbija bez udarca ka mreži rivala.

U nastavku smo mi prvi došli do prilike, posle šuta Jovića, Nibel je vrhovima prstiju spasio svoj gol i loptu poslao u korner. Igrala je Srbija bolje u tim 10 ili petnaest minuta nastavka, jurila taj utešni gol, ali posle nove greške na sredini terena Nemci su i četvrti put zatresli mrežu Radunovića.

Igrao se 80.minut kada je Valdšmit postigao svoj treći, a za Nemačku peti gol. Pet minuta kasnije Ranđelović, koji je u igru ušao umesto Pantića oboren je u šesnaestercu Nemačke, sudija je opravdano pokazao na belu tačku a siguran je bio Živković. Konačan rezultat postavio je Majer u 90+3. U poslednjem kolu naše grupe Srbija u nedelju, 23.juna igra protiv Danske.

NEMAČKA: Nibel, Klosterman, Baumgartl, Ta, Henriks, Egeštajn (od 67. Majer), Eztunali (od 46. Amiri), Daud, Nojhaus, Valdšmit, Rihter (od 76. Nmeka).

SRBIJA: Radunović, Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac, Račić, Pantić (od 46. Ranđelović), Lukić, Živković, Radonjić (od 85. Lutovac), Jović (od 70. Joveljić).