20 April, 2021
PočetnaVesti naslovnaPOLOVINA ZLATNIH ODLIČJA ZA BK PANČEVO

POLOVINA ZLATNIH ODLIČJA ZA BK PANČEVO

BADMINTON

Badminton klub Pančevo poneo je epitet najuspešnijeg učesnika XXII B turnira – Pančevo 2017 i VIII C turnira – Pančevo 2017 koji su u nedelju, 23. aprila 2017, u Hali sportova “Strelište” u Pančevu okupili oko 50 takmičara i takmičarki iz devet srpskih klubova. Članovi ovog klub osvojili su pet od ukupno 10 zlatnih odličja na turnirima koji je organizovao Badminton klub Dinamo, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Badminton saveza Srbije, JKP “Mladost“ (Pančevo) i Sportskog saveza Pančeva, a uz podršku kompanija “Tin Šped”, “Yonex” i “Koka Plus”. Zlatna odličja u na B turniru u “Strelištu” otišla su u ruke Stefana Mijatovića (BK Pančevo) u muškom singlu, Kristine Jovin (BK Helianthus, Novi Sad) u ženskom singlu, Zorana Stepanovića i Đorđa Stepanovića (BK Beograd) u muškom dublu, Kristine Jovin (BK Helianthus, Novi Sad) i Milice Uskoković (BK Pančevo) u ženskom dublu, te Ivana Kovačevića i Milice Uskoković (BK Pančevo) u mešovitom dublu.

Na C turniru trijumfovali su Mihajlo Borka (BK Pančevo) u muškom singlu, Milena Pešut (BK Beograd) u ženskom singlu, Mihajlo Borka i Aleksandar Vitman (BK Pančevo) u muškom dublu, Jasmina Milošević i Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo) u ženskom dublu i Nemanja Palangetić i Milena Pešut (BK Beograd) u mešovitom dublu.

Medalje su osvojili – XXII B turnir – Pančevo 2017Muškarci pojedinačno: 1. Stefan Mijatović (BK Pančevo), 2. Ivan Kovačević (BK Pančevo), 3. Andreja Todorović (BK Ravens KG, Kragujevac), Đorđe Stepanović (BK Beograd); Žene pojedinačno: 1. Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 2. Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo), 3. Polina Lindina (BK Novi Sad); Muški parovi: 1. Zoran Stepanović / Đorđe Stepanović (BK Beograd), 2. Igor Šešić / Petar Vasić (BK Beograd), 3. Branislav Aleksić / Vlada Rakić (BK Clear, Beograd), Darko Carić / Igor Kovač (BK Banat, Zrenjanin); Ženski parovi: 1. Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad) / Milica Uskoković (BK Pančevo), 2. Sofija Dmitrović / Tijana Manić (BK Clear, Beograd), 3. Ana Gavrilov / Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Ivan Kovačević / Milica Uskoković (BK Pančevo), 2. Zoran Stepanović / Milena Pešut (BK Beograd), 3. Milorad Misimović / Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo), Nemanja Radovanović (BK Zmajevi, Kruševac) / Ana Gavrilov (BK Dinamo, Pančevo); VIII C turnir – Pančevo 2017Muškarci pojedinačno: 1. Mihajlo Borka (BK Pančevo), 2. Aleksandar Vitman (BK Pančevo), 3. Boris Kuruc (BK Pančevo), Igor Kovač (BK Banat, Zrenjanin); Žene pojedinačno: 1. Milena Pešut (BK Beograd), 2. Saška Petković (BK Pančevo), 3. Mina Bikicki (BK Novi Sad), Marta Bukvić (BK Pančevo); Muški parovi: 1. Mihajlo Borka / Aleksandar Vitman (BK Pančevo), 2. Veljko Cukanić / Dejan Milošević (BK Dinamo, Pančevo), 3. Milan Damnjanović / Marko Savić (BK Ekstaza, Latković); Ženski parovi: 1. Jasmina Milošević / Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo), 2. Marta Bukvić / Saška Petković (BK Pančevo), 3. Mina Bikicki (BK Novi Sad) / Olgica Petković (BK Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Nemanja Palangetić / Milena Pešut (BK Beograd), 2. Mihajlo Borka / Svetlana Borka (BK Pančevo), 3. Dejan Milošević / Maja Serdar (BK Dinamo).