POLICAJCU PET OD ŠEST TITULA NA SENIORSKOM PRVENSTVU BEOGRADA

Last Updated: 04/03/2018Autor

STRELJAŠTVO

Strelci Policajca pokupili su skoro sve šampionske titule na Prvenstvu Beograda standardnim vazdušnim oružjem u seniorskoj konkurenciji, održanom danas na strelištu Novog Beograda-Ušće. Podeljeno je šest kompleta medalja (četiri u pojedinačnoj, dva u ekipnoj konkurenciji), a Policajac se okitio sa pet zlatnih odličja. U uzbudljivim takmičenjima puškom istakli su se mladi strelci, a  najprecizniji je bio tandem Policajca. Kod muškaraca najbolji je bio Stojan Stevanović (591 krug), a kod seniorki Tijana Posrkača (594 kruga). Stevanović i Poskrača su još uvek juniori, a u subotu, prvog dana takmičenja ostali bez odličja  u omladinskoj kategoriji, oboje su zauzeli četvrta mesta.

U takmičenju seniorki pištoljem ubedljivo je pobedila iskusna Biljana Markoš, klupska drugarica Poskrače i Stevanovića. Policajac je ostao bez odličja samo u nadmetanju seniora pištoljem. Jedini olimpijac koji je učestvovao na gradskom šampionatu Dimitrije Grgić (Akademac) je opravdao ulogu favorita u ovoj disciplini. Dovoljno ekipa za ekipno proglašenje bilo je u takmičenjima dama puškom i muškaraca pištoljem. U obe konkurencije ubedljivo je slavio Policajac, koji Prvenstvo Beograda završava sa ukupno sedam zlatnih medalja. Prvog dana, kada su na programu bila juniorska nadmetanja, omladinkama  zvanično najboljeg beogradskog kluba u 2017.  je pripalo ekipno zlato puškom, a tim je ka tituli vodila Ivana Marić pobedivši sa 596 krugova. Marićeva je danas bila treća.

Standardna vazdušna puška

Seniori: 1. Stojan Stevanović (Policajac) 591, 2. Aleksa Mitrović  590, 3. Aleksandar Nikolić 587 (obojica Novi Beograd Ušće)… Bez ekipnog proglašenja.

Seniorke:  1. Tijana Posrkača (Policajac) 594, 2. Krstina Stojanović (Crvena zvezda) 593, 3. Ivana Marić (Policajac) 591… Ekipno: 1. Policajac (Zavišić, Marić, Posrkača)  1.773, 2. Novi Beograd – Ušće 1.763, 3. Akademac 1.629.

Standardni vazdušni pištolj

Seniorke: 1. Biljana Markoš (Policajac) 572, 2. Aleksandra Ristović (Zvezdara) 559, 3. Danijela Mrdović (Policajac) 550… Bez ekipnog proglašenja.

Seniori: 1. Dimitrije Grgić (Akademac) 579, 2. Vasilije Groza 576, 3. Branislav Parezanović 566 (obojica Policajac)… ekipno: 1. Policajac (Mašanović, Groza, Vujić) 1.667, 2. Kolubara 1.639, 3. Akademac 1.526.