28 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaPOKER DVOSTRUKIH POBEDNIKA U NOVOM SADU

POKER DVOSTRUKIH POBEDNIKA U NOVOM SADU

BADMINTON

U organizaciji Badminton kluba Novi Sad, Badminton kluba Helinathus i Badminton saveza Vojvodine u nedelju, 30. septembra 2019, u velikoj sali Sportsko-poslovnog centra Vojvodina (SPENS) u Novom Sadu održano je Sedmo Prvenstvo Vojvodine za juniore i Deveto za seniore. Regionalni šampionat obeležili su Ilija Pavlović, Igor Bjelan, Milica Barbir i Jovana Vučetić, svi iz BK Novi Sad, koji su osvojili po dve titule. Pavlović je trijumfovao u muškom singlu i u muškom dublu za seniore u paru sa Igorom Bejlanom koji je prigrabio i najsjajnije odličje u mešovitom dublu za seniore gde mu je partnerka bila Milica Barbir. Barbirova je pored trijumfa u miksu “upisala“ i pobedu u ženskom dublu za seniorke u tandemu sa Kristinom Jovin iz BK Helianthus. S druge strane Vučetićeva je bila bez premca u ženskim singlovima za seniorke i za juniorke uzrasta do 17 godina. Pored pomenutih igrača na šampionatu Vojvodine trofejima su se okitili i Nikola Rajilić iz BK Fanatik u muškom singlu uzrasne kategorije do 11 godina, njegov klupski saigrač Vuk Dimitrijević u muškom singlu uzrasne kategorije do 13 godina, te Miona Filipović iz BK Pančevo u ženskom singlu uzrasne kategorije U13.

U ukupnom plasmanu epitet najuspešnijeg kluba pripao je BK Novi Sad, koji je to, na ovom takmičenju, bio i prošle godine. Članovi ovog kluba osvojili su ukupno 13 medalja, od toga šest zlatnih, pet srebrnih i dve bronzane. Drugo mesto u ukupnom plasmanu zauzeo je BK Fanatik sa dve zlatne i tri bronzane, a treće BK Pančevo sa jednom zlatnom, dve srebrne i četiri bronzane. Pored ova tri kluba predstavnike na Prvenstvu Vojvodine za juniore i seniore imali su i BK Helianthus (1 zlatna – 2 srebrne – / bronzanih), BK Dinamo (/ – 2 – 2) i BK Banat (/– 1 – 3). Pokrovitelji Prvenstva Vojvodine bili su Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, Gradski sekretarijat za sport i omladinu, Ministarstvo omladine i sporta Vlade Republike Srbije i Badminton savez Srbije, a prijatelji takmičenja “Yonex“, “Tin šped“, “Ledeni Kvas“, “Koka Plus“, “Integraltechnic“, “Boreas Travel“ i ”Eurobank”, Sportski savez Vojvodine i Turistička organizacija Novog Sada.

Medalje su osvojili – Uzrast do 11 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Nikola Rajilić (BK Fanatik, Vršac), 2. Vukašin Obradović (BK Novi Sad), 3. Stefan Rajilić (BK Fanatik, Vršac); Uzrast do 13 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 2. Petar Radonić (BK Pančevo), 3. Vanja Bokan (BK Dinamo, Pančevo); Devojčice pojedinačno: 1. Miona Filipović (BK Pančevo), 2. Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo), 3. Maša Aleksić (BK Pančevo); Uzrast do 17 godina – Devojčice pojedinačno: 1. Jovana Vučetić (BK Novi Sad), 2. Natalija Boharević (BK Pančevo), 3. Katarina Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin); Seniori – Muškarci pojedinačno: 1. Ilija Pavlović (BK Novi Sad), 2. Igor Bjelan (BK Novi Sad), 3. Nenad Milošević (BK Novi Sad), Stefan Mijatović (BK Pančevo); Žene pojedinačno: 1. Jovana Vučetić (BK Novi Sad), 2. Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Ivana Grković (BK Fanatik, Vršac); Muški parovi: 1. Igor Bjelan / Ilija Pavlović (BK Novi Sad), 2. Marko Bubalo (BK Banat, Zrenjanin) / Nenad Milošević (BK Novi Sad), 3. Darko Carić / Nemanja Ubavić (BK Banat, Zrenjanin), Stanislav Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac) / Goran Jelesijević BK Dinamo, Pančevo); Ženski parovi: 1. Milica Barbir (BK Novi Sad) / Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 2. Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo) / Jovana Vučetić (BK Novi Sad), 3. Maša Aleksić / Natalija Boharević (BK Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Igor Bjelan / Milica Barbir (BK Novi Sad), 2. Nenad Milošević (BK Novi Sad) / Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Stefan Mijatović (BK Pančevo) / Jovana Vučetić (BK Novi Sad), Nemanja Ubavić / Katarina Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin).