PODELJENE POSLEDNJE MEDALJE NA DOMAĆOJ BADMINTON SCENI U 2018.

Last Updated: 17/12/2018Autor

BADMINTON

U subotu, 15. decembra 2018, u Sportskoj hali “Dragutin Tomašević“ održan je prvi zvaničan badminton turnir u Petrovcu na Mlavi kojim su ujedno zaključena badminton takmičenja u Srbiji u ovoj godini. Međuškolski badminton turnir – Petrovac na Mlavi 2018 koji je pod pokroviteljtsvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Badminton saveza Srbije i Opštine Petrovac na Mlavi organizovao Petrovački sportski klub okupio je 54 takmičara i takmičarki iz 33 škole iz Beograda, Kragujevca, Pančeva, Kruševca, Vršca, Velikog Središta, Čačka, Zrenjanina i Petrovca na Mlavi. Nakon višečasovnog sjajnog badminton programa oni najbolji od najboljih ovekovečeni su odličjima na turniru čiji su prijatleji bili “Tin Šped”, ”Yonex”, ”Koka Plus”, ”Ledeni Kvas”, ”Integraltechnic”, ”Eurobank”, ”Boreas Travel” i Sportski savez Petrvovca na Mlavi.

U kategoriji I i II razreda osnovnih škola trijumfovali su Stefan Rajilić iz OŠ ”Branko Radičević” iz Velikog Središta u muškom, odnosno Mia Veličković iz OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj” iz Kruševca u ženskom singlu. Petar Smiljković iz OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj” iz Kruševca i Teodora Latas iz OŠ ”Branko Radičević” iz Velikog Središta bili su bez premca u kategoriji III i IV razreda osnovnih škola, dok su najsjajnija odličja u kategoriji V i VI razreda osnovnih škola pripala Relji Miliću iz OŠ ”Radoje Domanović” iz Kragujevca i Katarini Rakić iz OŠ ”Radoje Domanović” iz Petrovca na Mlavi. Savi Stepanoviću iz OŠ ”Svetozar Miletić” iz Beograda pripale su najviše počasti u kategoriji VII i VIII razreda osnovnih škola u kojoj je u ženskoj konkurenciji najbolja bila njegova sugrađanka Milica Vrtikapa iz OŠ ”Radoje Domanović”. U kategoriji od I do IV razreda srednjih škola na vrh pobedničkom postolja u muškom singlu popeo se Luka Milić iz Druge kragujevačke gimnazije.

Medalje su osvojili – I-II razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Stefan Rajilić (OŠ ”Branko Radičević”, Veliko Središte), 2. Aleksa Radovanović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Danilo Stevanović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), Ilija Stojićević (OŠ ”Bata Bulić, Petrovac na Mlavi)); Devojčice: 1. Mia Veličković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Đina Čelar (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Sofija Rakić (OŠ ”Branko Radičević”, Petrovac na Mlavi); III-IV razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Petar Smiljković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Mihajlo Simić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Nikola Rajilić (OŠ ”Branko Radičević”, Veliko Središte), Boško Jakovljević (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo); Devojčice: 1. Teodora Latas (OŠ ”Branko Radičević”, Veliko Središte), 2. Ana Dimitrijević (OŠ ”Mladost”, Vršac), 3. Vera Đorđević (OŠ ”Ujedinjene nacije”, Beograd), Andrea Bogojević (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac); V-VI razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Relja Milić (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac), 2. Marko Mihajlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Stefan Maksimović (OŠ ”Đura Jakšić”, Kragujevac), Sava Jankucić (OŠ ”Bata Bulić”, Petrovac na Mlavi); Devojčice: 1. Katarina Rakić (OŠ ”Radoje Domanović”, Petrovac na Mlavi), 2. Katarina Vig (OŠ ”Isidora Sekulić”, Pančevo), 3. Lana Dramićanin (OŠ ”Mirko Jovanovič”, Kragujevac); VII-VIII razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Sava Stepanović (OŠ ”Svetozar Miletić”, Beograd), 2. Sava Todorović (OŠ ”Treći kargujevački bataljon”, Kragujevac), 3. Jovan Ivanović (OŠ ”Milutin i Draginja Todorović”, Kragujevac); Devojčice: 1. Milica Vrtikapa (OŠ ”Radoje Domanović”, Beograd), 2. Petra Gordić (OŠ ”Moma Stanojlović”, Kragujevac), 3. Jovana Maksić (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac), Nora Bošković (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac); Srednje škole – Dečaci: 1. Luka Milić (Druga kragujevačka gimnazija, Kragujevac), 2. Lazar Bosiljčić (Sportska gimnazija, Beograd), 3. Denis Baučić (ST ”PTT” škola, Beograd).