PODELA BODOVA U “VEČITOM DERBIJU”

Last Updated: 02/03/2019Autor

FUDBAL

Drugi derbi zaredom je ostao bez pobednika. U 159. okršaju večitih rivala fudbaleri Crvene zvezde i Partizana su podelili po poluvreme i po bod. Crno-beli su poveli golom Nikolića u 37. minutu, izjednačio je džoker Pavkov u 71. minutu, za remi koji je i najpravedniji rezultat – 1:1. Sudije su opet grešile i donosile sumnjive odluke. Kod 0:0 Crvena zvezda je oštećena, Ben nije bio u ofsajdu kada je zatresao mrežu. Zvezdini igrači i klupa žalili su se da je i vođstvo crno-belih došlo posle ofsajda, ali im to ništa nije vredelo.

Oprezan, dosta rastrzan početak na obe strane, do šestog minuta samo po jedan korner, tako da se nije moglo videti sa kojom idejom su oba trenera krenula u dvoboj. U devetom minutu prvi udarac je uputio Gomeš, sa preko dvadeset metara po sredini gola, lak posao za Borjana. Trener domaćih Vladan Milojević širi ruke, gestikulira, zove vezistu Jovančića na konsultacije. Petnaestak metara pored, njegov kolega Zoran Mirković je mirniji, sa prekrštenim rukama posmatra.

U 17. minutu crno-beli prete iz polu-kontre, N. R. Miletić šutira oštro po zemlji, Nikolić je „kratak“ za metar sa uklizavanjem skrene loptu u gol. Prvu dobru priliku Zvezda ima preko Marina u 21. minutu, dobar šut, ali je Stojković na mestu i skreće loptu u korner. U 23. Ben trese mrežu, ali pomoćnik Milan Mihajlović diže zastavicu, iako nije bio u ofsajdu. Zvezda je oštećena. I Milojević burno negoduje, ali time ne dobija ništa.

Nervoza na terenu je velika, zbog koškanja požuteli su Marin i Zdjelar. Malo je dobrog fudbala, mnogo više seckanja, čestih faulova. Domaćin preuzima inicijativu, ali je Partizan agresivniji na sredini, gde se bolje snalazi . Šćekić, Zdjelar i Kosović su dobili bitku protiv Jovičića i Jovančića, a maestro Marin ima malo prostora da se pokaže. I kada se činilo da se igra „umrtvila“, gosti su poveli. Konfuzija u šesnaestercu crveno-belih, golman Borjan pokušava da raščisti situaciju, ali i pogađa Nemanju Nikolića od koga se lopta odbija u gol – 0:1. Ostala je dilema da li je strelac bio u ofsajdu kada je krenula lopta ka njemu. Delirijum na jugu i i okolnim mestima gde su Partizanovi navijači. Fudbaleri Partizana pokazali su da im ne prija podređena uloga koju su dobili pre utakmice.

Na startu drugog poluvremena, sever je sijao kao novogodišnja jelka i davao vetar u leđa ljubimcima da krenu ka Stojkovićevom golu, izjednačenju. Robusni Pavkov je zamenio Simića, Milojević uvodi svog džokera i to se pokazalo kao pravi potez. U 57. minutu Jovančić glavom gađa raklje, Stojković paradom brani gol. Opet u 60. Jovančić diže na noge Zvezdine navijače udarcem koji pogađa spoljni deo mreže. Domaćin je sve opasniji, otresitiji. Ređaju se napadi, a u 73. minutu stiže izjednačenje. Džoker Pavkov, junak protiv Liverpula opet sjajno gađa desnicom sa dvadesetak metara iskosa, lopta od stative završava u mreži – 1:1. Ohrabrena Zvezda je krenula po pobedu, ali do kraja utakmice sem novih koškanja nije bilo pravih prilika.

Crveno-beli i dalje beže komšijama 15 bodova, što je ogromna prednost i kada se pred plej-of budu delili bodovi. Ipak, Partizan je hrabrom igrom pokazao da ne zaostaje mnogo za ekipom koja je ove godine igrala u Ligi šampiona.

C. ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 7, Milunović 6,5, Savić 6,5 , Gajić 6,5 – Jovičić 6,5 (od 70. Ivanić ), Jovančić 6,5 (od 81. Čaušić -)  – Simić 6 (od 46. Pavkov 7), Ben 7, Marin 7 – Boaći 6,5.

PARTIZAN: Stojković 7 – N.R. Miletić 7,5 , Valijente 6,5, Pavlović 7, N.G. Miletić 7 – Šćekić 7, Zdjelar 6,5  – Zakarić 6,5, Kosović 6,5 (od 72. Urošević -) , Nikolić 7 – Gomeš 6,5.

Zvezdin 50. meč bez poraza

Crvena zvezda je na utakmici sa Partizanom stigla do 50 utakmica U Superligi bez poraza, uz bilans od 44 pobede i šest remija. Da bi se oborio apsolutni rekord koji takođe drži generacija crveno-belih pod trenerskom palicom Slavoljuba Muslina od 51. susreta (u periodu od 3.11. 1999. do 31.3. 2001.), Milojevićevim izabranicima fali još da ne izgube u sledeće dve utakmice protiv Mladosti i Zemuna.