POBEDNICI KUPA ODBOJKAŠICE ŽELEZNIČARA I ODBOJKAŠI NOVOG PAZARA

Last Updated: 04/03/2018Autor

ODBOJKA

Odbojkašice Železničara iz Lajkovca ostvarile su najveći uspeh u istoriji kluba i osvojile prvi put titulu pobednika Kupa Srbije. Železničar je večeras u finalu 52. Kupa Srbije 2017/2018. Pobedio Crvenu zvezdu sa 3:2, po setovima 25:23, 21:25, 25:18, 24:26 i 15:9, posle 142 minuta igre. Utakmicu u Hali sportova u Lajkovcu posmatralo je 1600 gledalaca, a sudili su Aleksandar Petrović i Mirko Janković. U fantastičnoj atmosferi prepune Hale sportova u Lajkovcu, Železničar je posle prave drame, preokreta i pet setova savladao Crvenu zvezdu za prvi domaći trofej u istoriji.

Meč Crvena zvezda – Železničar posmatrali su Ljiljana Ašković, predsednik Skupštine Banke Poštanska štedionica, generalnog sponzora OSS, mr Bojan Kekić, predsednik Izvršnog odbora Banke Poštanska štedionica, generalnog sponzora OSS, Zoran Gajić, predsednik OSS, i Ivan Knežević, generalni sekretar OSS.

Odbojkaši Novog Pazara osvojili su drugu uzastopnu titulu pobednika Kupa Srbije. Novi Pazar je večeras, u Hali sportova u Lajkovcu, u finalu 53. Kupa Srbije 2017/2018. Savladali Crvenu zvezdu sa 3:0, po setovima 25:13, 25:20 i 26:24, posle 76 minuta igre. Utakmicu je posmatralo 1500 gledalaca, a sudili su Vladimir Simonović i Tomislav Popović. Posle mnogo bolje igre tokom sva tri seta, Novi Pazar je zasluženo stigao do drugog trofeja u Kupu Srbije. Utakmicu Novi Pazar – Crvena zvezda posmatrali su Rasim Ljajić, potpredsednik Vlade Srbije i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija, i Nihat Biševac, gradonačelnik Novog Pazara, zajedno sa Zoranom Gajićem, predsednikom OSS, Ivanom Kneževićem, generalnim sekretarom OSS, i Radoslavom Milićem, predsednikom Skupštine OSS.