POBEDA U IRSKOJ ZA VELIKI KORAK KA RUSIJI

Last Updated: 06/09/2017Autor

FUDBAL

Nije bilo lako, nije bilo ni neke preterano lepe igre, ali je pobeda stoga još slađa. Srbija je napravila džinovski korak ka Svetskom prvenstvu u fudbalu u Rusiji, velikim trijumfom u irskoj prestonici, i sada ćemo sigurno sa velikim nestrpljenjem čekati poslednja dva kola kvalifikacija. Do velike, verovatno i zaslužene prednosti, lider kvalifikacione grupe D stiže u 55. minutu, nakon brze i atraktivne akcije koja neodoljivo miriše na Svetsko prvenstvo. Dva brza dodavanja Tadića i Kostića, pravovremena lopta napred ka Kolarovu, i snažan udarac našeg ofanzivnog levog beka odbio se od prečku i završio iza leđa apsolutno nemoćnog golmana Rendolfa. Naša ekipa tokom čitavog meča je bila jača sa loptom i mnogo kreativnija od protivnika, te je ovaj gol fudbalera Rome došao kao rezultat nekog opšteg odnosa snaga na terenu.

Bez obzira na vođstvo, znalo se i pre meča, da nas u Dablinu očekuje fudbalska drama. Situacija se dodatno zakomplikovala u 68. minutu, kada smo ostali sa igračem manje na terenu. Maksimović je kao poslednji igrač oborio Marfija sto je turski sudija Čakir okarakterisao kao faul za isključenje. Usledila je rovovska borba i velika neizvesnost do poslednjeg sudijskog zvižduka, ali jednostavno, “orlovi” su na najlepši mogući način pokazali da zaslužuju da se nađu na “sajmu” najboljih svetskih reprezentacija, pobedom nad direktnim rivalom, i to pred njegovom publikom.

Puleni selektora Slavoljuba Muslina dva kola pred kraj takmičenja imaju veliku prednost u odnosu na ostale ekipe. Nakon sinoćnje pobede u Moldaviji (0:2), na drugo mesto naše grupe izbijaju Velšani, ali sa čak četiri boda manje od Srbije. Treća je Irska sa pet bodova manje. Praktično, reprezentaciji Srbije će u poslednja dva kola biti potrebna jedna pobeda I za matematičko overavanje karte za Rusiju, igramo sa Austrijom u gostima i Gruzijom kući.

Selektor Srbije Slavoljub Muslin nije krio zadovoljstvo nakon velike pobede u Dablinu, ali je priznao da je ovo bila jedna od najtežih utakmica koje vodio kao trener.

“Jedan od najtežih utakmica u mojoj karijeri. Moguće da sam neke teže zaboravio, jer je ova sveža. Nije sve gotovo, ostale su još dve utakmice. Dovoljna nam je jedna pobeda i siguran sam da će naši momci biti ozbiljni i da ćemo doći do cilja. Očekivali smo težak meč ,više smo se branili u prvom poluvremenu I imali jednu ozbiljnu šansu, dok protivnik ako se ne varam, nije zapretio”.

Nakon svega viđenog do sada, dva kola pred kraj kvalifikacija, Muslin je apostrofirao da veliki uspeh koji je pred nama, pre svega pripada igračima.

“Bili smo mnogo bolji u drugom poluvremenu, igrali ofanzivnije i uz malo sreće i prečku koja nam je učinila uslugu, došli do gola. Čestitam igračima na borbenosti, kao i protviniku na fer borbi. Moji igrači su sve ovo zaslužili, kao i naši navijači koji su večeras bili na stadionu,dobro smo ih čuli, iako su bili malobrojniji”.

IRSKA: Rendolf – Kristi, Dafi, Klark, Vord (od 72. Doduda) – Brejdi, Hulahan (od 62. Marfi), Mejler (od 80. Hurihejn) – Meklin, Long, Volters.

SRBIJA: Stojković – Ivanović, Maksimović, Vuković – Rukavina, Milivojević, Matić, Kolarov – Tadić (od 81. Gudelj), Mitrović (od 80. Prijović), Kostić (od 72. Mitrović).