11 April, 2021
PočetnaVesti naslovnaPARTIZAN 25. PUT OSVOJIO NACIONALNI KUP!

PARTIZAN 25. PUT OSVOJIO NACIONALNI KUP!

VATERPOLO

Partizan je 25. put osvojio nacionalni vaterpolo Kup. U finalu završnog turnira u Nišu, crno-beli su pobedili Crvenu zvezdu sa 8:5 (4:0 1:1,2:2, 1:2) i tako odbranili trofej osvojen u Bečeju pre godinu dana. Ekipa sa Banjice je od početka kontrolisala meč. Brzo stekla veliku rednost koja je znala i da sačuva. Crno-beli su meč počeli na odličan način. Posle malo nesigurnosti u uvodnih par minuta, preuzeli su kontrolu i dominirali u prvoj četvrtini, u kojoj su već stekli četiri gola prednosti, pogocima Ognjena Stojanovića, Marka Jankovića i potom Đorđa Lazića, koji se dva puta odlično snašao na centarskoj poziciji i pogocima iskoristio sjajne asistencije saigrača. Dugo u drugoj deonici nije bilo golova. Partizan je, ipak, bio malo konkretniji u napadu, pa je na 2.30 pre kraja prvog oluvremena poveo sa 5:0 golom Drašovića. na drugoj strani, u igri crno-belih u defanzivi sve je, kao i u prvoj četvrtini, funkcionisalo kako treba. Crveno-beli su prvi pogodak dali na isteku  15. minuta, kada je Ćorić smanjjio na 5:1. Bio je to osmi napad Zvezde sa igračem više (u prvoj četvrtini imala u jednom trenutku i dva igrača više). S druge strane vaterpolisti Zvezde su u prvom poluvrmenu isključeni četiri puta, Partizan je dva puta iskoristio igrača više.

U drugo poluvreme Partizan je ušao oslabljen, jer je u drugoj četvrtini težu povredu zaradio jedan od najmlađih Nikola Lukić, koji je dobio udarac blizu oka i morao je da napusti igru. Crno-beli su u trećoj deonici u igri gol za gol čuvali prednost. Strelci za Zvezdu bili su Petar Ivošević i Filip Ćorić, ali brzo posle pogodaka crveno-belih odgovorio je dvostruki strelac Aleksandar Radanović. Partizan je tako pred poslednju deonicu sačuvao prednost stečenu u prvoj. Trebalo je samo nastaviti u istom ritmu i zadržati vođstvo, što su crno-beli odradili kako valja. U poslednjih osam minuta , Zvezda je uspela da ublaži poraz pogocima Ivoševića i Tankosića (iz peterca), a između ova dva gola osmi pogodak za crno-bele, svoj drugi, dao je Ognjen Stojanović. Poslednji napad imali su crno-beli, ali nisu ni pokušali da naprave akciju, svi su jedva čekali zasluženo slavlje.

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov (8 odbrana), Radanović 2, F. Janković, Radojević, Lazić 2, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić, Tanasković, Stojanović 2, M. Janković 1, Belopavlović, Lukić. Trener: Milenković.

CRVENA ZVEZDA: Kralj (8 odbrana), Tankosić 1, Jović, Ivošević 1, Šuberić, Ilić, Bijelić, Ljubenović, Nikolov, Ćorić 2, Drašković 1, Peković, Todorovski, Bursać. Trener: Nikolić.