OMLADINCI DEKLASIRALI LITVANIJU

Last Updated: 11/10/2019Autor

Omladinska reprezentacija Srbije (U19) savladala je u odličnoj predstavi ubedljivim rezultatom – 8:0 (5:0) selekciju Litvanije i došla na korak od plasmana u elit rundu kvalifikacija za odlazak na Prvenstvo Evrope. Posle nerešenog ishoda u meču prvog kola sa Rumunijom (1:1) selekcija Srbija ušla je u meč sa Litvanijom kao veliki favorit i tu ulogu naš tim je opravdao već posle prvih 45 minuta igre. Ređali su se golovi i prilike pred golom Litvanaca i bilo je samo pitanje sa koliko razlike će „orlići“ otići na odmor. A gol razlika je važna iz razloga što ona može odlučivati o putniku u elit rundu kvalifikacija.

U nastavku je selektor Ivan Jević izvršio nekoliko izmena, jer Srbiju u poslednjem kolu očekuje važan duel sa Španijom koja je danas bila bolja od Rumunije (1:0). I bilo je golova, Lazar Pavlović je treći put na ovom meču savladao litvanskog golmana, a Dostanić drugi put, u 90. minutu. Za konačnih i veoma ubedljivih 8:0(5:0) potrudio se Radmanovac u 90+2 minutu.

SRBIJA: Stanković, Radmanovac, Balaž (od 73. Đurković), Eraković (od 64. Stojanović), Stajić, Zukić, Novaković (od 46. Novaković), L.Pavlović, Stevanović (od 46. Velikić), Dostanić, Savić (od 66. Jočić).

LITVANIJA: Urbietis, Rašimavičius, Duševičius, Kaleda, Baltrunas, Zebrauskas, Park (od 76. Dedura), Paulauskas (od 46. Zingertas), Pilukaitis (od 46. Lubas), Jansonas (od 86. Judkunaitis), Klimavičius (od 46. Andriušis).