29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaODRŽAN „OLIMPIJSKI ČAS BOKSA“ U SRCU BEOGRADA

ODRŽAN „OLIMPIJSKI ČAS BOKSA“ U SRCU BEOGRADA

BOKS

Jedinstveno, nesvakidašnje i spektakulrano, glasio bi raport sa boks manifestacije koja je održana na Trgu Republike u Beogradu u organizaciji Beokserksog saveza Srbije, Grada Beograda i sponzora kompanije MTS. Uvertira za finale Kupa regiona Srbije u kome su snage odmerili bokseri regionalnih saveza – Vojvodine i Šumadije, pod beogradskim vedrim nebom, bio je „Olimpijski čas boksa“. U bojama srpske zastave okupilo se oko 1000 mladih boksera koji su na ovu jedinstvenu smotru sporta koji predstavljaju stigli iz svih delova naše zemlje, uz zvukove „Marš na Drinu“ i uz vođstvo selektora boks selekcije Srbije Tomislava Antelja demonstitrali su osnovne pokrete koji krase plemenitu veštinu. Svi koji su se zatekli na Trgu Republike u Beogradu, među kojima i brojni turisti, posebno grupe iz Kine, bili su oduševljeni prizorom, a bokseri ponosni i dostojanstveni.

Bokserski savez Srbije pokrenuo je početkom 2018. godine sportsko patriotski projekat “Olimpijska škola boksa” u 72 grada i Opštine potpuno besplatno, sa ciljem da deci i mladima Srbije omogući da se bave sportom, pravilno razvijaju i izrastaju u kvalitetne ljude i vrhunske šampione. Olimpijska škola boksa akcenat stavljen na pedagoški rad, vaspitanje, potom na osnovne tehnike boksa. Nakon najmasovnijeg boks treninga ikada na našim prostorima, pristupilo se borbama, finalu Kupa regiona Srbije u kome je viđeno 17 mečeva u kategorijama školarci, juniori, mladi bokseri i elita, među kojima su bila i tri revijalna meča. Sjajne, atraktivne borbe, odisale su energijom i željom za trijumfom.

Publika je imala razlog da uživa i da se pojavi na Trgu Republike u noći 2. juna 2018. jer mlade boks snage Srbije su ispunile svoj zadatak i pokazale da ovaj sport ponovo ima budućnost i grabi ka stazama slave koju je nekad imao naš boks na evropskoj i svetskoj sceni. Među učesnicima Kupa regiona Srbije bio je i Indir Vračić koji je u kategoriji školaraca na nedavno održanom Prvenstvu Evrope osvojio broznu za Srbiju, kao i Trifun Dašić osvajač Beogradskog pobednika 2018.

Predsednik Bokserskog saveza Srbije Nenad Borovčanin uručio je nagradu mladim osvajačima bronzanih medalja na EP u konkurenciji školaraca. Od BSS nagrađeni su vaučerima za letovanje sa svojim porodicama u Grčkoj. Nakon sjajnih mečeva i borbi Kup regiona Srbije, koje su ljubilteji boksa mogli videti u direknom TV prenosu na TV Sportklub 3, do pobedničkog pehara stigao je tim Vojvodine, a kapitenu ove ekipe, trofejnom bokseru Srbije Geardu Ajetoviću uručio je direktor srpske boks lige Nikola Milinković.

Parovi i rezultati finala Kupa Srbije (02.06.2018. Trg Republike, Beograd):

školarci: 43kg Mile Jovanović – Milan Ignjatović 3:0; 46kg Indir Vračić – Radomir Jovanović 3:0; 52kg Milan Stanojević – Uroš Čingelić 0:3

juniori: 52kg Semiz Aličić – Momčilo Janjić 3:0; 54kg Nermin Ajetović – Aleksandar Stojanović 3:0; 63kg Strahinja Krabegović – Almir Memić 0:3

mladi: 52kg Rade Joksimović – Aleksandar   Jovanović 0:3; 60kg Bojan Timotijević -Kristijan Jovanović 2:1; 64kg Nenad Jovanović – Nikola Lazarević 3:0; 81kg Aleksandar Mijajlović – Slobodan Jovanović predaja Mijajilovića u 2. rundi

elita: 56kg Veljko Gligorić – Dušan Janjić 2:1; 60kg Nikola Ristić – Nemanja Gavrilović 0:3; 69kg Petar Stošić – Dejan Dašić 1:2; 69kg Gubaš – Đorđević 2:1; 75kg Nikola Jovanović – Trifun Dašić 1:2; 75kg Stefan Panić – Stefan Čolović 3:0; 81kgGeard Ajetović – Filip Stanković 2:1