ODBOJKAŠIMA EVROPSKA BRONZA

Last Updated: 03/09/2017Autor

ODBOJKA

Muška seniorska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na XXX EP 2017. u Poljskoj, osmu na prvenstvima Evrope, odnosno ukupno 11. medalju. Srbija je večeras u Krakovu, u utakmici za treće mesto, savladala Belgiju sa 3:2, po setovima 25:17, 22:25, 19:25, 25:22 i 15:12, posle 134 minuta igre. Utakmicu u Tauron areni posmatralo je 9156 gledalaca, a sudili su Andrej Zenovič iz Rusije i Susana Marija Hativa Rodriges iz Španije.

Medalja je na grudima odbojkaša Srbije, bronzana,  potpuno zaslužena, iako ruku na srce, izabranici Nikole Grbića zaslužuju i sjajniju za sve što su prikazali u Poljskoj. Posle velike borbe i ponovo pet setova, ali i posle poraza u polufinalu od Nemačke, najbolji odbojkaši Srbije su smogli snage da savladaju Beglgiju i stignu do medalje.

Odlično je Srbija počela meč i povela sa 3:0, pa 7:2 i 10:6. Povećavala je Srbija prednost pa je bilo 13:8, 17:9 i 21:14. Na kraju, Srbija je prvi set dobila sa 25:17 i povela sa 1:0.

Početak drugog seta pripao je Srbiji, koja je vodila sa 4:1, pa 7:3, ali su Belgijanci izjednačili, a posle 9:7 za Srbiju poveli sa 10:9. Srbija je ponovo stigla do vođstva 15:13 i 16:14, ali je Belgija ponovo preokrenula skor i povela sa 18:16, pa 20:17. Održavali su uspešno Belgijanci prednost i drugi set dobili sa 25:22 za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Nakon izjednačenja na 2:2 u trećem setu, Belgija je povela sa 5:2, pa 8:4 i 12:7. Kako je set odmicao, tako je Belgija povećavala razliku pa je imala i 6 poena viška – 14:8. Srbija smanjila na 14:10, pa 15:12, ali su Belgijanci poveli sa 17:12. Srbija je smanjila na 17:14, ali je Belgija opet povećala prednost, na 21:15, pa 24:18. beglijanci su treći set dobili sa 25:19, prekorenuli rezultat i poveli sa 2:1 u setovima.

Belgija je na početku četvrtog seta povela sa 4:1, a Srbija uzvratila serijom 4:0 za prednost od 5:4. Vodila je zatim Srbija sa 8:6, pa 11:7 i 13:9, ali su Belgijanci smanjili na 13:11. Povela je zatim Srbija sa 14:11, a Belgija uspela da izjednači. Ponovo je Srbija povela, ovoga puta sa 17:14, pa 19:15, a Belgija smanjila na 19:18. Igralo se zatim poen za poen do same završnice, kada je Srbija, preko Luburića, posle 22:21 stigla do 24:21, a set dobila sa 25:22 i izjednačila na 2:2 u setovima.

Srbija je u petom setu povela sa 3:0, a Belgijanci su odmah izjednačili na 3:3. Imala je Srbija ponovo tri poena viška – 7:4, ali su Belgijanci odmah smanjili na 7:6. Usledila je igra poen za poen do samog kraja. Vodila je Srbija sa 13:11, a Belgija smanjila na 13:12. Petrić je poentirao za 14:12, a Kovačević realizovao prvu meč loptu za 15:12 i trijumf od 3:2 vredan bronzane medalje. Seniori Srbije su do sada na EP osvojili 11 medalja: 2 zlatne, 1 srebrnu i 8 bronzanih. Seniori Srbije se vraćaju iz Poljske sutra (ponedeljak, 4. septembar) u 13.30 časova.