ODBOJKAŠICE NA SET OD POLUFINALA

Last Updated: 14/10/2018Autor

ODBOJKA

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je maksimalnu pobedu na startu G grupe III faze XVIII SP 2018. u Japanu. Srbija je danas u Nagoji, u 1. kolu G grupe, savladala Japan sa 3:0, po setovima 25:19, 25:18 i 25:23, posle 90 minuta igre. Utakmicu u dvorani Nipon Gaiši posmatralo je 8000 gledalaca, a sudili su Juraj Mokri iz Slovačke i Deni Fransisko Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike.

Fantastična borbenost, izvanredna igra u odbrani, sjajna i strpljiva u napadu, uz neosporan kvalitet, doneli su izabranicama Zorana Terzića maksimalnu pobedu protiv Japana. Srbiji je za plasman u polufinale Svetskog prvenstva potreban jedan set protiv Italije u utorak. Tokom čitavog meča Srbija je igrala izuzetno angažovano, sa malim brojem grešaka uz odbranu koja je ovog puta bila uspešnija od japanske. Sve to je bilo dovoljno za važnu pobedu u Nagoji.

Posle 5:4 za Japan, Srbija je serijom 4:0 stigla do vođsta od 8:5, pa 13:6 i 16:9. Vodila je Srbija sa 19:10, pa 20:11, a Japan je smanjio na 20:14. Usledila su tri uzastopna poena Srbije za 23:14, da bi potom Japnke smanjile na 23:19. Na kraju, Srbija je prvi set dobila sa 25:19 i povela sa 1:0.

Odlično je Srbja počela i drugi set i povela sa 8:3, a zatim održavala razliku do sredine seta, kada je Srbija stigla do vođstva od 14:8. Vodila je potom Srbija 17:9, pa 23:14, a drugi set je dobila sa 25:18 za vođstvo od 2:0 u setovima.

Japan je zahvaljujući greškama Srbije poveo u trećem setu sa 8:6, ali je Srbija preokrenula na 9:8. Vodila je potom Srbija sa 12:10, da bi Japan, posle vođstva Srbije 14:12, serijom 4:0 preokrenuo rezultat i poveo sa 16:14. Izjednačila je Srbija na 17:17, a Japanke odmah povele sa 19:17. Vodio je Japan sa 21:18 i 22:19, a zatim je Srbija sa 4 uzastopna poena povela sa 23:22, a zatim i sa 24:23. Maja Ognjenović je realizovala prvu meč loptu za 25:23 i trijumf od 3:0.

Seniorke Srbije će sutra (ponedeljak, 15. oktobar) biti slobodne, a u utorak, 16. oktobra će odigrati meč poslednjeg, 3. kola G grupe protiv Italije od 9.10 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.