29 July, 2021
PočetnaVesti naslovnaODBOJKAŠI IZBORILI PLASMAN NA SP

ODBOJKAŠI IZBORILI PLASMAN NA SP

ODBOJKA

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije igraće deseti put na Svetskom prvenstvu, pošto je kolo pre kraja turnira E grupe II runde kvalifikacija za XIX SP 2018. u Zagrebu obezbedila prvo mesto. Srbija je danas, u 4. kolu, savladala Norvešku sa 3:0, po setovima 25:12, 25:14 i 25:12, posle 60 minuta igre. Utakmicu u Domu odbojke „Bojan Stranić“ posmatralo je 80 gledalaca, a sudili su Andrej Kovalčuk iz Ukrajine i Andrea Puher iz Italije. Cilj je ostvaren. Izabranici Nikole Grbića su u Zagreb došli da izbore plasman na SP u Italiji i Bugarskoj, i taj cilj su ispunili kolo pre kraja takmičenja.

Ozbiljnim pristupom i sigurnom igrom, protiv nejake Norveške, seniori Srbije su na najbolji način potvrdili zašto su u samom svetskom vrhu. Tokom sva tri seta Srbija je bila kreator dešavanja na terenu i čekao se samo rezultat po setovima. Na kraju, prepustili su Norvežanima 38 poena za 60 minuta igre. Srbija će sutra, u poslednjem, 5. kolu, igrati protiv Hrvatske od 17.30 časova.

Reprezentacija Srbije (YUG, SCG) igrala je do sada devet puta na SP: 1956. u Parizu (deseto mesto), 1962. u Moskvi (osmo mesto), 1966. u Pragu (osmo mesto), 1970. u Sofiji (deseto mesto), 1998 u Tokiju (drugo mesto, srebrna medalja). 2002. u Buenos Airesu (četvrto mesto), 2006. u Tokiju (četvrto mesto), 2010. u Rimu (treće mesto, bronzana medalja) i 2014. u Poljskoj (deveto mesto). Naši reprezentativci su odigrali ukupno 94 utakmice i ostvarili 55 pobeda, uz 39 poraza i set količnik 199:146.