28 March, 2024
PočetnaBadmintonNOVI “HET-TRIK“ MARIJE SUDIMAC NA ŠAMPIONATIMA ZA SENIORE

NOVI “HET-TRIK“ MARIJE SUDIMAC NA ŠAMPIONATIMA ZA SENIORE

Mariji Sudimac još jednom je pripala glavna uloga na Prvenstvu Srbije za seniore. Članica kruševačkih Zmajeva ponovila je prošlogodišnji uspeh sa ovog takmičenja, trijumfovavši u sve tri konkurencije. U ženskom singlu Sudimčeva je u finalu savladala Anđelu Vitman iz BK Beograd. U ženskom dublu, u paru sa svojom klupskom saigračicom Sarom Lončar, u okršaju za zlato je savladala kombinaciju kragujevačkog Ravensa KG Minja Milovanović, Anja Velemir, dok su u mešovitom dublu ona i Andrija Doder iz BK Beograd u završnom okršaju bili bolji od Mihajla Tomića iz BK Beograd i Lončareve.

“Ovo je druga godina za redom da sam osvojila tri trofeja mnogo sam srećna zbog toga. Igrala sam na visokom nivou uspevši da nastavim seriju dobro odigranih turnira. Zbog povrede, Sara Lončar nije nastupila u ženskom singlu. To mi je znatno olakšalo put do zlata u ovoj konkurenciji, do kojeg sam na kraju stigla i bez mnogo napora. Sara i ja smo u ženskom dublu, uprkos njenoj povredi, uspele da trijumfujemo bez izgubljenog seta. Ove godine, najuzbudljivi mečevi su viđeni u mešovitom dublu, u kojem sam nastupila sa Andrijom Doderom. Visok kvalitet naše igre je bio evidentan od početka, a vrhunac smo imali u samom finalu. Bili smo smireni, maksimalno fokusirani i uz snažan timski rad uspeli smo da pobedimo. Nadam se da ću u nastaviti u ovom ritmu da igram kako na domaćim, tako i na internacionalnim takmičenjima”, kazala je Marija Sudimac koja se zahvalila svima na podršci i čestitala prijateljima na osvojenim medaljama i na kvalitetnoj igri koju su prikazali.

Kada su u pitanju badmintonci sa dve titule najviše uspeha na 26. po redu državnom šampionatu, koji je organizovao Badminton klub Beograd, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda, a uz pomoć prijatelja BASS, kompanija “Yonex”, “Tin Šped”, “Ledeni Kvas”, “Eurobank”, “Integraltechnic”, “Koka Plus” i “Siboasi”, imao je Luka Milić iz BK Novi Sad. Milić je bio najbolji u muškom singlu u kojem je trijumfovao i lane. U duelu za najsjajnije odličje pobedio je svog klupskog kolegu Iliju Pavlovića. U muškom dublu Nenad Milošević, takođe iz BK Novi Sad, i Milić su u okršaju za trofej bili bolji od Igora Bjelana iz BK Novi Sad i Andrije Dodera iz BK Beograd. Inače, na osnovu pojedinačnih rezultata proglašeni su i najuspešniji timovi. Najuspešniji klub u ekipnom plasmanu muških timova bio je BK Novi Sad koji je osvojio ukupno 2.450 bodova. U konkurenciji ženskih i mešovitih timova bez premca je bio BK Zmajevi sa 2.250, odnosno 5.250 bodova.

Medalje su osvojili – Muškarci pojedinačno: 1. Luka Milić (BK Novi Sad), 2. Ilija Pavlović (BK Novi Sad), 3. Andrija Doder (BK Beograd), Mihajlo Tomić (BK Beograd); Žene pojedinačno: 1. Marija Sudimac (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Anđela Vitman (BK Beograd), 3. Minja Milovanović (BK Ravnes KG, Kragujevac), Sanja Perić (BK Beograd); Muški parovi: 1. Luka Milić / Nenad Milošević (BK Novi Sad), 2. Igor Bjelan (BK Novi Sad) / Andrija Doder (BK Beograd); 3. Sergej Lukić (BK Zmajevi, Kruševac) / Mihajlo Tomić (BK Beograd), Borko Petrović (BK Beograd) / Dragoslav Petrović (BK Zmajevi, Kruševac); Ženski parovi: 1. Sara Lončar / Marija Sudimac (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Minja Milovanović / Anja Velemir (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Marta Bogdanović / Nina Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac), Mara Batar / Anđela Vitman (BK Beograd); Mešoviti parovi: Andrija Doder (BK Beograd) / Marija Sudimac (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Mihajlo Tomić (BK Beograd) / Sara Lončar (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Nenad Milošević (BK Novi Sad) / Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), Luka Milić (BK Zmajevi, Kruševac) / Anđela Vitman (BK Beograd).

Ekipni plasman muških timova: 1. BK Novi Sad 2.450 bodova, 2. BK Beograd 2.100, 3. BK Zmajevi (Kruševac) 1.850, 4. BK Ravens KG (Kragujevac) 1.550, 5. BK Clear (Beograd) 1.450, 6. BK Dinamo (Pančevo) 1.350, 7. BK Ekstaza (Latković) 1.150, 8. BK Pančevo 500, 9. BK Helianthus (Novi Sad) 450, 10. BK Banat (Zrenjanin) 250, 11. BK Fanatik (Vršac) 200, 12. BK Čačak 200.

Ekipni plasman ženskih timova: 1. BK Zmajevi (Kruševac) 2.250 bodova, 2. BK Ravens KG (Kragujevac) 1.950, 3. BK Beograd 1.700, 4. BK Dinamo (Pančevo) 1.600, 5. BK Clear (Beograd) 1.600, 6. BK Helianthus (Novo Sad) 600, 7. BK Banat (Zrenjanin) 450, 8. Petrovački sportski klub (Petrovac na Mlavi) 450, 9. BK Novi Sad 250, 10. BK Fanatik (Vršac) 200.

Ekipni plasman mešovitih timova: 1. BK Zmajevi (Kruševac) 5.250 bodova, 2. BK Beograd 5.000, 3. BK Ravens KG (Kragujevac) 4.250, 4. BK Clear (Beograd) 3.800, 5. BK Novi Sad 3.700, 6. BK Dinamo (Pančevo) 3.700, 7. BK Helianthus (Novi Sad) 1.400, 8. BK Banat (Zrenjanin) 700, 9. Petrovački sportski klub (Petrovac na Mlavi) 700, 10. BK Čačak 450, 11. BK Fanatik (Vršac) 400.