NOVA ZNAČAJNA SUDIJSKA ULOGA GORANA JELESIJEVIĆEVA NA SVETSKOJ SCENI

Last Updated: 25/10/2017Autor

BADMINTON

Goran Jelesijević krupnim i sigurnim koracima krči sebi put na međunarodnoj sudijskoj sceni. Novu, važnu, crticu u svom internacionalnom sudijskom CV-u ispisao je u Odenseu gde je od 17. do 22. oktobra 2017. bio jedan od arbitara na Danisa Denmark Open 2017, turniru super serije premijer. Naš međunarodni sudija je delio pravdu na 16 mečeva u Danskoj, a uporedo je učestvovao i na radionici Svetske badminton federacije za sudije, koju je organizovao Australijanac Greg Velakot.

“Danisa Denmark Open je jedan od najvećih turnira na svetu, a za mene je predstavljao jedno novo i sjajno iskustvo, posebno iz razloga što sam prvi put sudio sa IRS „hok aj“ sistemom i susreo se sa čelendžima na terenu. Bilo je pravo zadovoljstvo i čast da sudim nekim od najboljih igrača sveta kao što su Indijka Šaina Nehval, koja je u ženskom singlu bila prva na svetskoj rang listi 2015, kao i čuvenom danskom muškom dublu Boe, Mogensen, olimpijskom viceprvaku iz Londona 2012. i svetskom vicešampionu iz Gvandžua 2013… Takođe, presrećan sam što sam bio na istom zadatku sa nekim od najboljih i najiskusnijih sudija sveta“, kazao je Jelesijević i dodao – “Prezadovoljan sam što ću iskustva s ovog turnira moći da podelim i s kolegama iz naše zemlje, a ovom prilikom se zahvaljujem Badminton savezu Srbije koji mi je pružio ogromnu podršku i omogućio priliku da sudim na ovakvom jednom događaju“.