NOVA POBEDA U BARIJU

Last Updated: 16/09/2018Autor

ODBOJKA

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugi trijumf na XIX SP 2018. u Bariju. Srbija je večeras, u trećoj utakmici u C grupi, savladala Tunis sa 3:1, po setovima 20:25, 25:20, 25:21 i 25:20, posle 111 minuta igre. Utakmicu u dvorani Palaflorio posmatralo je 5000 gledalaca, a sudili su Skot Meklin iz Kanade i Đang Liju iz Kine. Teže nego što se očekivalo, Srbija je pobedila Tunis u Bariju. Nisu briljirali izabranici Nikole Grbića, ali su ipak pokazali da su daleko kvalitetniji rival od Tunisa.

U prvom setu, Tunis je bio ravnopravan rival, da bi u završnici poveo sa 17:15, pa 22:18 i 24:20. Tunis je realizovao prvu set loptu za 25:20 i poveo sa 1:0.

Nikola Grbić je napravio tri izmene u postavi za drugi set, a Tunis je nastavio sa dobrom igrom, što je rezultiralo vođstvom od 7:4. Smanjila je odmah Srbija na 7:6, a Tunis povisio na 9:6 i 10:7. Mučila se Srbija, ali je uspela da izjednači na 10:10, a zatim posle tajm – auta Đakobea, povela sa 12:10, posle ukupne serije 5:0. Vodila je Srbija sa 17:13, pa 21:16, a drugi set je dobila sa 25:20 i izjednačila na 1:1.

Do prvog tehničkog tajm – auta u trećem setu vodila se izjednačena borba, da bi potom Srbija prešla u vođstvo. Bilo je 10:8, pa 16:12, ali je Tunis smanjio na 17:15. U finišu je Srbija povela sa 23:18, a treći set dobila sa 25:21.

Srbija je u četvrtom setu povela sa 7:2, a Tunis zatim serijom 7:1 stigao do vođstva od 9:8. Posle 10:9 za Tunis, Srbija je napravila seriju od četiri uzastopna poena za prednost od 13:10. Odmah je uzvratio Tunis za izjednačenje na 13:13 i tajm – aut Grbića. U nastavku je bilo 17:15 za Srbiju, pa 21:16, a na kraju 25:20 za pobedu od 3:1.

Podršku Srbiji u Bariju pružili su i novinari, fotoreporteri i snimatelji iz 9 medijskih kuća iz Srbije. Srbija će u nedelju odigrati četvrti meč u C grupi, protiv Australije, od 20.30 časova, uz direktan prenos na TV SK 3.