NIŠKI ŽELEZNIČAR OSVOJIO KUP SRBIJE PO SEDMI PUT

Last Updated: 18/03/2018Autor

RUKOMET

Niški Železničar osvojio je trofej namenjen pobedniku Kupu Srbije po sedmi put! Tim Josifa Petkovića stigao je u Novi Sad na finalni turnir sa namerom da ga osvoji i u toj nameri je i uspeo upravo u duelu sa aktuelnim šampionom Vojvodinom 21:19. Odbrane Dejana Zlatanovića, sjajne minijature Mladena Krsmančića u odlučujućim trenucima susreta i konačno gol Stevana Sretenovića par sekundi pre kraja posle poslednjeg tajm-auta (59:43) doneli su pobedu niškom timu koji se ove godine vratio na rukometnu mapu Srbije.

U duele dve jake odbrane u hali „Slana Bara“ prva osetnija prednost na strani jednog od rivala viđena je u 35. minutu, kada su Nišlije došle do + 4 – 13:9. Reagovali su domaći igrači, smanjili na 13:12, ali je Sretenović vratio niški tim na +3 – 16:13 svojim četvrtim golom u 44. minutu. Na izjednačenje se čekalo do 53. minuta, kada je Ostojić pogodio za 17:17. Međutim, Novosađani nisu mogli do preokreta. Dva gola Krsmančića u odlučujućim trenucima, odbrana „zicera“ od strane Zlatanovića Vukašinu Stojanoviću, doveli su Želju nadomak pobede. Pogodio je Ostojić za 20:19 nekih 50 sekundi pre kraja, ali su Nišlije uspele da sačuvaju loptu i pogode za pobedu posle tajm-auta.