19 March, 2024
PočetnaAtletikaNIKOLA PENIĆ, NOVI GRADSKI SEKRETAR ZA SPORT I OMLADINU!

NIKOLA PENIĆ, NOVI GRADSKI SEKRETAR ZA SPORT I OMLADINU!

Nikola Penić je poslednje četiri godine proveo na mestu generalnog sekretara Sportskog saveza Beograda i uspešno ga vodio.

Pre toga deset godina je bio generalni sekretar Atletskog saveza Beograda, a četiri godine bio je generalni sekretar Atletskog kluba Crvena zvezda. Obavljao je i funkciju direktora atletike na Univerzijadi 2009. Iste godine je proglašen za najboljeg atletskog radnika u izboru Atletskog saveza Srbije.

Penić iza sebe ima dva završena fakulteta. Diplomirao je na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta u Beogradu, kao i Fakultetu za menadžment u sportu Alfa. On će tako postati novi član tima rukovodilaca kod gradonačelnika Aleksandra Šapića.

Tokom atletske karijere Penić je bio viseštruki osvajač medalja u disciplini 800 metara na Prvenstvima Jugoslavije, u različitim kategorijama. Za juniorsku reprezentaciju Jugoslavije je 1997. godine takmičio se u disciplinama 800 i 4×400 metara. Nastupao je za klubove Novi Beograd, Partizan, Milicionar i Crvena zvezda.