28 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaNEMANJA BALAĆ, VIŠNJA ŽIVANOVIĆ I CRVENA ZVEZDA POBEDNICI „TROFEJA BEOGRADA“

NEMANJA BALAĆ, VIŠNJA ŽIVANOVIĆ I CRVENA ZVEZDA POBEDNICI „TROFEJA BEOGRADA“

KUGLANJE

Nemanja Balać, mladi kuglaš Crvene zvezde sa 637 čunjeva i kadetska reprezentativka zrenjaninskog Banata Višnja Živanović pobednici su „Trofeja Boegrad“ koji je na kuglani na Banjici sjajno organizovao Kuglaški savez Beograda uz podršku Sekretarijata za sport i omladinu Beograda. Balać je igrao prvog dana u prvom bloku i srušio sjajnih 637 čunjeva, što je na kraju, bilo nedostižno za sve konkurente.  Najbliži mu je bio mladi Adrian Lončarević iz Jedinstva (Novi Bečej) koji je sa nekoliko grešaka u „čišćenju“ u poslednjem setu propustio priliku da ga pretekne i ostao je na 631 čunju. Bronzu je osvojio juniorski reprezentativac Crvene zvezde  Bojan Kličarić sa 601 čunjem.  Balać je nastavio sa sjajnim igrama, jer je prošlog vikenda osvojio drugo mesto na međunarodnom seniorskom „Memorijalu Đura Štikovac“ u Banji Junaković..

Crvena zveda je sa dva igrača okićena medaljama osvojila ekipno prvo mesto sa  26 čunjeva više od novobečejskog Jedinstva. Viša Živanović je  trijumfovala sa izvanrednih 598 čunjeva. Ubedljivo je slavila ispred  Ene Grubor iz beogradskog Singidunuma (548) i Renate Bodo iz  zrenjaninskog Kristala (535). Učestvalo je  13 devojčica i 23  dečaka iz Republike Srpske, Makedonije, Slovenije i Srbije. Turnir su otvorili Uroš Dragojlović, predsednik Kuglaškog saveza Srbije i Novak Obradović predsednik Kuglaškog saveza Beograda.  Dragojlović je istako da je ovo jedan od retkih turnira u Evropi gde igraju samo mladi kuglaši i kuglašice i  zahvalio se Kuglaškom savezu Beograda  što uspešno čuva dugu i lepu tradiciju „Trofeja Beograda“. Na čelu organizacionog tima bili su predsednik i generalni sekretar Kuglaškog saveza Beograda Novak Obradović i Suzana Radosavljević. Sudili su  Damir Pleša, Goran Rađenović i Ana Marton.

Rezultati „Trofeje Beograda“- juniorke: 1. Vesna Živanović (Banat) 598, 2. Ena Grubor (Singidunum Beograd) 545, 3. Renata Bodo (Kristal, Zrenjanin) 535, 4. Kristina Trošić (Jagodina) 531, 5. Maruša Forjančič (Slovenija, Brest) 520, 6. Aljenka Marko 508, 7. Ivanka Marko (obe Slavia, Kovačica) 507, 8, Gordana Rogić (Singidunum) 506 čunjeva itd.

Juniori: 1. Nemanja Balać (Crvena zvezda) 638, 2. Adrian Lončarević (Jedinstvo, Novi Bečej)  631, 3. Bojan Kličarić (Crvena zvezda) 601, 4. Miodrag Trklja, (Republika Sprka, Borac – Banjaluka) 598, 5. Želislav Jakab (Crvena zvezda) 595, 6. Patrik Drobnič (Slovenija, Brest) 587, 7. Čaba Zavarko 586, 8. Marko Erdeljan (obojica Jedinstvo Novi Bečej) 576 čunjeva itd.

Ekipno – juniori:  Crvena zvezda 2.388, 2. Jedinstvo Novi Bečej 2.362, 3. Republika Srpska 2.213, 4. Brest Slovenbija 2.207, 6. Makedonija 2.163, 6. Beograd 2.133.

Pobednici „Trofeja Beograda“ u poslednjih osam sezona, 2010. – juniori: Radovan Vlajkov (Banat), kadeti: Milorad Vojnović (Senta), ekipno: juniorska reprezentacija Srbije.

1. – juniori: Nemanja Galić (Gradiška, Republika Srpska), kadeti: Nemanja Galić, ekipno: Gradiška, juniorke: Milica Đoković (reprezentacija Beograda).

2012.- juniori: Igor Kovačić (Crvena zvezda), kadeti: Bojan Kličarić (reprezentacija Beograda), ekipno: reprezentacija Beograda.

2013.-juniori: Igor Kovačić (Crvena zvezda), kadeti: Đorđe Mandić (Gradiška), ekipno: juniorska reprezentacija Srbije.

2014.- juniori: Igor Kovačić (Crvena zvezda), kadeti: Želislav Jakab (C. zvezda), ekipno: reprezentacija Beograda, juniorke: Ana Marton (EDB).

2015.- juniori: Marko Vujović (Crvena zvezda), ekipno – juniori: reprezentacija Beograda (druga ekipa), juniorke: Ljiljana Frenc (Kristal, gost u reprezentaciji Beograda), ekipno – juniorke: reprezentacija Beograda.

2016.- juniori: Norbert Ernješi (Jedinstvo, Novi Bečej), ekipno – juniori: Jedinstvo (Novi Bečej), juniorke: Kristina Ljubenković (Singidunum, Beograd- igrala za prvu selekciju Beograda), ekipno – juniorke: Beograd – prva selekcija.

2017.-juniori: Nemanja Balać (Crvena zvezda), juniorke: Višnja Živanović (Banat Zrenjanin), ekipno – juniori: Crvena zvezda (Beograd).