NAJSJAJNIJA ODLIČJA OTIŠLA U ŠEST KUBOVA

Last Updated: 12/03/2017Autor

BADMINTON

U lepoj atmosferi Sportskog centra “Slodes” u subotu, 11. marta 2017, održana su dva turnira iz kalendara Badminton saveza Srbije. XXI B turnir – BGD 2017 i VII C turnir – BGD 2017 okupili su 59 igrača i igračica iz devet srpskih klubova – BK Beograd, BK Clear (Beograd), BK Zmajevi (Kruševac), BK Banat (Zrenjanin), BK Dinamo (Pančevo), BK Pančevo, BK Ekstaza (Latković), BK Ravens KG (Kragujevac) i BK Petrvočaki sportski klub (Petrovac na Mlavi). Posle višečasovnih zanimljivih okršaja u svim takmčarskim konkurencijama samo oni najbolji su se našli na pobedničkom postolju.

Na B turniru trijumfovali su Janko Lazarević (BK Zmajevi, Kruševac) u muškom singlu, Tijana Manić (BK Clear, Beograd) u ženskom singlu, Zoran i Đorđe Stepanović (BK Beograd) u muškom dublu, Marija Bulatović (BK Clear, Beograd) i Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac) u ženskom dublu, te Nikola Mijačić (BK Beograd) i Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac) u mešovitom dublu. Najuspešniji na C turniru u muškom singlu bio je Borus Kuruc (BK Pančevo), dok je u ženskom singlu zlato pripalo Katarini Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin). Damir i Nemanja Ubavić (BK Banat, Zrenjanin) pobedili su u muškom dublu, Katarina Pomorišac i Danica Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin) u ženskom, a Branislav Aleksić i Danica Čepurac (BK Clear, Beograd) u mešovitom.

XXI B turnir – BGD 2017 i VII C turnir – BGD 2017 je organizovao Badminton kluba Clear, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda i uz pomoć prijatelja BASS, kompanija “Tin Šped”, “Yonex”, “Koka Plus”.

Osvajači medalja – XXI B turnir – BGD 2017 – Muškarci pojedinačno: 1. Janko Lazarević (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Marko Bubalo (BK Banat, Zrenjanin), 3. Darko Carić (BK Banat, Zrenjanin), Đorđe Stepanović (BK Beograd); Žene pojedinačno: 1. Tijana Manić (BK Clear, Beograd), 2. Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo), 3. Marta Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac); Muški parovi: 1. Zoran Stepanović / Đorđe Stepanović (BK Beograd), 2. Dragan Antić / Janko Lazarević (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Ivan Kovačević / Stefan Mijatović (BK Pančevo), Ognjen Krašna / Milorad Misimović (BK Dinamo, Pančevo); Ženski parovi: 1. Marija Bulatović (BK Clear, Beograd) / Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Tijana Manić (BK Clear, Beograd) / Milica Uskoković (BK Pančevo), 3. Ana Gavrilov / Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Nikola Mijačić (BK Beograd) / Stefana Stanković (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Ivan Kovačević / Milica Uskoković (BK Pančevo), 3. Zoran Stepanović / Milena Pešut (BK Beograd), Janko Lazarević / Marta Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac); VII C turnir – BGD 2017 – Muškarci pojedinačno: 1. Borus Kuruc (BK Pančevo), 2. Nemanja Radovanović (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Igor Kovač (BK Banat, Zrenjanin), Milan Damnjanović (BK Ekstaza, Latković); Žene pojedinačno: 1. Katarina Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin), 2. Đurđija Purić (BK Beograd), 3. Milena Pešut (BK Beograd), Danica Čepurac (BK Clear, Beograd); Muški parovi: 1. Damir Ubavić / Nemanja Ubavić (BK Banat, Zrenjanin), 2. Sava Stepanović / Petar Vasić (BK Beograd), 3. Borus Kuruc (BK Pančevo) / Nikola Međedović (BK Clear, Beograd); Ženski parovi: 1. Katarina Pomorišac / Danica Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin), 2. Anđela Pantić / Đurđija Purić (BK Beograd), 3. Danica Čepurac / Mila Janković (BK Clear, Beograd), Milica Milić / Olgica Petković (BK Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Branislav Aleksić / Danica Čepurac (BK Clear, Beograd), 2. Petar Vasić (BK Beograd) / Snežana Pepić (BK Pančevo), 3. Borus Kuruc / Marta Bukvić (BK Pančevo).