28 March, 2024
PočetnaBadmintonNA ADI CIGANLIJI ZLATO I ZA PREDŠKOLCA

NA ADI CIGANLIJI ZLATO I ZA PREDŠKOLCA

Serija turnira na domaćoj sceni u 2020. otvorena je u subotu, 25. januara 2020. U Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji, u organizaciji Badminton kluba Beograd, a pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton savez Beograda, održan je Svetosavski badminton turnir 2020, na kojem se za odličja borilo preko 50 predškolaraca i školaraca iz iz Beograda, Kragujevca, Kruševca, Novog Sada, Vršca, Pančeva i Čačka. Među osvojačima najsjajnijih medalja našla se i jedna predškolka, Lena Brkić iz beogradske predškolske ustanove “Sunce“. Ona je trijumfovala u ženskom singlu u kategoriji predškolaca i školaraca I i II razreda. U istoj kategoriji, samo u muškoj konkurenciji, najbolji je bio Stefan Rajilić iz OŠ “Branko Radičević“ iz Vršca.

U kategoriji III i IV razreda osnovnih škola najviše počasti su pripale Bošku Jakovljeviću iz OŠ “Branko Radičević“ iz Pančeva i Đini Čelar iz OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“ iz Kruševca u muškom, odnosno ženskom singlu. Vasa Mraović iz OŠ “21. oktobar“ iz Kragujevca pobedio je u muškom singlu, dok je njegova sugrađanka Isidora Mojsilović iz OŠ “Mirko Jovanović“ slavila u ženskom singlu kategorije V i VI razreda osnovnih škola. U kategoriji sedmaka i osmaka na vrh pobedničkog postolja popeli su se Marko Mihajlović iz OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“ iz Kruševca u muškom, odnosno Milica Vrtikapa iz OŠ “Radoje Domanović“ iz Beograda u ženskom singlu. Lazar Bosiljčić iz Sportske gimnazije iz Beograda trijumfovao je u muškom singlu kategorije I-IV razred srednjih škola).

Prijatelji Svetosavksog badminton turnira 2020 bili su prijatelji BASS, kompanije ”Tin šped“, ”Yonex“, ”Koka Plus”, ”Ledeni Kvas”, ”Integraltechnic”, ”Minaqua” i ”Siboasi”.

Medalje su osvojili – Predškolci i I-II razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Stefan Rajilić (OŠ “Branko Radičević“, Vršac), 2. Konstantin Ristić (OŠ “Kneginja Milica“, Beograd), 3. Aleksandar Balać (OŠ “Branko Radičević“, Novi Sad); Devojčice: 1. Lena Brkić (Predškolska ustanova “Sunce“, Beograd), 2. Mila Gluhović (OŠ “Josif Pančić“, Beograd), Teodora Petrović (OŠ “Dragan Lukić“, Beograd); III-IV razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Boško Jakovljević (OŠ “Branko Radičević“, Pančevo), 2. Petar Smiljković (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 3. Vasilije Janković (OŠ “Ivo Andrić, Beograd), Đorđe Omrčen (OŠ “Banović Strahinja“, Beograd); Devojčice: 1. Đina Čelar (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 2. Elena Veljković (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 3. Mia Veličković (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac); V-VI razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Vasa Mraović (OŠ “21. oktobar“, Kragujevac), 2. Ognjen Danilović (OŠ “Filip Filipović“, Čačak), 3. Ivan Stefanović (OŠ “Vuk Karadžić“, Beograd), Luka Šušnica ((OŠ “Gavrilo Princip“, Beograd); Devojčice: 1. Isidora Mojsilović (OŠ “Mirko Jovanović“, Kragujevac), 2. Vera Đorđević (OŠ “Ujedinjene nacije“, Beograd), 3. Bojana Jovanović (OŠ “Filip Filipović“, Čačak), Anica Tomanić (OŠ “Ujedinjene nacije“, Beograd); VII-VIII razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Marko Mihajlović (OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Kruševac), 2. Ivan Šafarik (OŠ “Mladost“, Beograd), 3. Jovan Ivanović (OŠ “Milutin i Draginja Todorović“, Kragujevac); Devojčice: 1. Milica Vrtikapa (OŠ “Radoje Domanović“, Beograd), 2. Tamara Ugarak (OŠ “Filip Kljajić Fića“, Beograd), 3. Mila Lainović (OŠ “Filip Kljajić Fića“, Beograd); I-IV razred srednjih škola – Dečaci: 1. Lazar Bosiljčić (Sportska gimnazija, Beograd), 2. Sava Stepanović (Ekonomska škola “Nada Dimić“, Beograd), 3. David Danilović (Ekonomska škola, Čačak).