NA ADI CIGANLIJI ODRŽAN XX KUP GRADA

Last Updated: 11/10/2020AutorTags:

U Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji održan je jubilarni, XX Kup grada – Trofej Beograda 2020 u badmintonu.
Organizatori, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda potrudili su se da sve protekne na najvišem nivou, a
ukupno 106 predstavnika devet srpskih klubova – BK Beograd, BK Clear (Beograd), BK Novi Sad, BK Ravens KG (Kragujevac), BK Zmajevi (Kruševac), BK Pančevo, BK Dinamo (Pančevo), BK Čačak i Petrovački sportski klub (Petrovac na Mlavi) nadmetalo se tokom dva dana takmičenja.
U petak je održan A turnir u pojedinačnim konkurencijama i Juniorski kup u pojedinačnim konkurencijama kategorija do 11, do 13 i do 15 godina, a u subotu B, C i D turnir u svih pet konkurencija.
Takmičenje je održano pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, koji je predstavljao Novica Todosijević. Podršku je pružila i naša organizacija, koju su predstavljale članice stručne službe Ivana Lukić i Jelena Jakovljević.