19 March, 2024
PočetnaKošarkaMLADE KOŠARKAŠICE ŠESTE U EVROPI

MLADE KOŠARKAŠICE ŠESTE U EVROPI

Ženska U20 reprezentacija Srbije, igračice rođene 1999. godine i mlađe, zauzela je šesto mesto na Evropskom prvenstvu koje se danas završava u Klatovu (Češka). U poslednjem meču na šampionatu, izabranice selektora Miloša Pavlovića, u duelu za peto mesto, poražene su od selekcije Španije. Osetio se umor u redovima našeg mladog tima, što je dosta uticao na današnji poraz koji nikako ne može da baci senku na vrlo dobar utisak koje su srpske reprezentativke ostavile u Klatovu: Srbija U20 –Španija U20 55:74 (11:23, 11:15: 13:16, 20:20).

Reprezentacija Španije nametnula je svoj ritam od samog starta i već u sedmom minutu došla dvocifrenog vođstva 15:5, koje je zadržala i do kraja prve četvrtine – 23:11. U nastavku duela srpske reprezentativke su uspele da uspostave ravnotežu i boljom odbranom donekle zaustave atake rivalki. Ipak, posle prvog poluvremena naš mladi tim je i dalje bio u priličnom zaostatku – 38:22.

Utakmica je definitivno rešena u trećoj četvrtini. Osetio se umor u redovima našeg mladog tima, nije bilo energije koja ih krasila na prethodnim mečevima, što je snažna selekcija Španije iskoristila do dođe do nedostižnog vođstva na isteku 30. minuta – 54:33. Srpske košarkašice su najbolje odigrale poslednju četvrtinu, bile potpuno ravonopravne i izborile se za častan poraz – 74:55.

SRBIJA U20: Katanić 5, Jelić 9, Dimitrijević 2, Vulović, Zukanović 4, Turudić 15, Jakovljević 2, Janković 7, Stojić, Olić, Đorđević 11, Naumčev.