MITROVIĆ 54. U TROSTAVU

Last Updated: 28/06/2018Autor

STRELAJŠTVO

U nemačkom Zulu danas je završen Svetski juniorski kup. Poslednjeg dana na programu je bilo takmičenje malokalibarskom puškom iz trostava (3 puta 40 metaka) u konkurenciji juniora. Tandem srpskih reprezentativaca nije bio blizu finala. Aleksa Mitrović je zauzeo 54. poziciju sa 1.136 krugova (381 klečeći, 378 ležeći, 377 stojeći stav). Đorđe Savić je pogodio 1.112  (366, 379, 367) i završio na 74. mestu. U finale je vodilo 1.158 krugova.

Srpski strelci su na SK u Zulu u izuzetno jakoj konkurenciji ostali bez finala, a najbliža plasmanu među osam najboljih bila je Marija Malić. U takmičenju vazdušnom puškom zauzela je deveto mesto. Finale joj je izmaklo za 0,2 kruga. Ženska ekipa vazdušnom puškom je osvojila sedmu poziciju. Miks ovim oružjem (Marija Malić/Aleksa Mitrović) je zauzeo 11. mesto. Mitrović je bio 12. u pojedinačnom takmičenju juniora vazdušnom puškom…

MK puška trostav (3 puta 40 metaka), juniori, kvalifikacije: 1. Filip Nepejhal (Češka) 1.170, 2. Čanghong Žang (Kina) 1.163, 3. Jon Herman Heg (Norveška) 1.163… 54. Aleksa Mitrović 1.136… 74. Đorđe Savić 1.112… Za finale 1.158.