28 March, 2024
PočetnaBadmintonMILICA BARBIR I IGOR BJELAN TROSTRUKI PRVACI VOJVODINE

MILICA BARBIR I IGOR BJELAN TROSTRUKI PRVACI VOJVODINE

U organizaciji Badminton kluba Novi Sad, Badminton kluba Helinathus i Badminton saveza Vojvodine u nedelju, 8. decembra 2019, u Velikoj dvorani SPENS-a u Novom Sadu održano je Osmo Prvenstvo Vojvodine za juniore, Deseto za seniore i Prvo za veterane. Regionalni šampionat obeležili su Igor Bjelan i Milica Barbir iz BK Novi Sad koji su osvojili po tri zlatna odličja u seniorskoj konkurenciji. Bjelan je trijumfovao u muškom singlu, u muškom dublu u tandemu sa Nenadom Miloševićem i u mešovitom dublu sa Barbirovom, koja je pored ovog trofeja osvojila i najsjajnije medalje u ženskom singlu i ženskom dublu u paru sa Marijom Samardžijom.

U ukupnom plasmanu epitet najuspešnijeg kluba pripao je BK Novi Sad, koji je to, na ovom takmičenju, bio i prošle godine. Članovi ovog kluba su osvojili ukupno 17 medalja, od toga sedam zlatnih, četiri srebrne i šest bronzanih. Drugo mesto u ukupnom plasmanu zauzeo je BK Fanatik iz Vršca sa pet zlatnih i dve srebrne, a treće BK Dinamo iz Pančeva sa jednom zlatnom, tri srebrne i sedam bronzanih. Pored ova tri kluba predstavnike na Prvenstvu Vojvodine za juniore, seniore i veterane 2019 imali su i BK Banat (1 zlatna – 2 srebrne – 5 bronzanih), BK Pančevo (1– 1 – 1) i BK Helianthus (/– 4 – 1).

Pokrovitelji Prvenstva Vojvodine bili su Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu, Gradski sekretarijat za sport i omladinu, Ministarstvo omladine i sporta Vlade Republike Srbije i Badminton savez Srbije, a prijatelji takmičenja kompanije “Tin Šped”, ”Yonex”, ”Koka Plus”, ”Ledeni Kvas”, ”Integraltechnic”, ”Minaqua” i “Siboasi”, Sportski savez Vojvodine i Turistička organizacija Novog Sada.

Medalje su osvojili – Uzrast do 11 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Stefan Rajilić (BK Fanatik, Vršac), 2. Nikola Rajilić (BK Fanatik, Vršac), 3. Boško Jakovljević (BK Dinamo, Pančevo), Vukašin Obradović (BK Novi Sad); Devojčice pojedinačno: 1. Ana Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), Dunja Pavlik (BK Novi Sad), 3. Mina Kovač (BK Banat, Zrenjanin); Uzrast do 13 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 2. Vanja Kovač (BK Banat, Zrenjanin), 3. Nikola Forkapić (BK Novi Sad), Bogdan Reba (BK Novi Sad); Uzrast do 15 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 2. Vanja Bokan (BK Dinamo, Pančevo), 3. Vanja Kovač (BK Banat, Zrenjanin); Devojčice pojedinačno: 1. Ana Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 2. Milica Stambolija (BK Dinamo, Pančevo), 3. Anja Jovanović (BK Novi Sad); Seniori – Muškarci pojedinačno: 1. Igor Bjelan (BK Novi Sad), 2. Nenad Milošević (BK Novi Sad), 3. Marko Bubalo (BK Banat, Zrenjanin), Stefan Mijatović (BK Pančevo); Žene pojedinačno: 1. Milica Barbir (BK Novi Sad), 2. Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo); Muški parovi: 1. Igor Bjelan / Nenad Milošević (BK Novi Sad), 2. Ivan Kovačević / Stefan Mijatović (BK Pančevo), 3. Marko Bubalo / Vuk Vujadinović (BK Banat, Zrenjanin); Ženski parovi: 1. Milica Barbir (BK Novi Sad) / Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo), 2. Mina Bikicki (BK Novi Sad) / Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Jasmina Milošević / Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Igor Bjelan / Milica Barbir (BK Novi Sad), 2. Nenad Milošević (BK Novi Sad) / Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Ognjen Krašna / Milica Stambolija (BK Dinamo, Pančevo); Veterani – 35+ – Muškarci pojedinačno: 1. Milan Barbir (BK Novi Sad), 2. Marko Savić (BK Helianthus, Novi Sad), 3. Branislav Vodeničar (BK Banat, Zrenjanin); Muški parovi: 1. Milan Barbir / Aleksandar Dimitrijević (BK Novi Sad), 2. Darko Carić / Igor Kovač (BK Banat, Zrenjanin), 3. Dejan Milaković (BK Novi Sad) / Marko Savić (BK Helianthus, Novi Sad), Ivan Kosanović / Predrag Stanimirović (BK Dinamo, Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Ivan Kovačević / Milica Uskoković (BK Pančevo), 2. Aleksandar Dimitrijević (BK Novi Sad) / Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo), 3. Ivan Kosanović / Jasmina Milošević (BK Dinamo, Pančevo); 40+ – Muškarci pojedinačno: 1. Darko Carić (BK Banat, Zrenjanin), 2. Stanislav Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 3. Dejan Milaković (BK Novi Sad), Igor Kovač (BK Banat, Zrenjanin).