MILIĆ I SUDIMČEVA SAČUVALI TITULE U KRAGUJEVCU

Last Updated: 12/11/2017Autor

BADMINTON

Luka Milić i Marija Sudimac sačuvali su trofeje u singlu na Trofeju grada Kragujevca u badmintonu do kojih su stigli lane. Članovi kruševačkih Zmajeva u finalima 14. po redu A turnira u najvećem gradu Šumadije, koji je u subotu, 11. novembra 2017, održan u organizaciji Badminton kluba Ravens KG i Badminton saveza Srbije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, BASS i Grada Kragujevca, savladali su svoje klupske drugare. Milić je u borbi za zlato bio bolji od Sergeja Lukića, dok je Sudimčeva, u okršaju za najsajnije odličje, savladala Saru Lončar. Uporedo sa A turnirom u sali Druge kragujevačke gimnazije održana su još dva turnira iz kalendara BASS – XXIV B turnir – Kragujevac 2017 i X C turnir – Kragujevac 2017.

Trijumfe na B turniru “upisali” su Nemanja Stanimirović (BK Zmajevi, Kruševac) u muškom singlu, Polina Lindina (BK Novi Sad) u ženskom singlu, Darko Carić (BK Banat, Zrenjanin) i Andrej Šafarik (BK Fanatik, Vršac) u muškom dublu, Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad) i Jovana Vučetić (BK Novi Sad) u ženskom dublu, te Luka Milić i Marta Ilić (BK Ravens KG, Kragujevac) u mešovitom dublu. Jubilarni, 10, C turnir sa tri zlatna odličja obeležila je Danica Čepurac iz beogradskog klub Clear. Ona je trijumfovala u ženskom singlu, ženskom dublu sa Martom Popović (BK Ravens KG, Kragujevac) i u mešovitom dublu u tandemu sa svojim partnerom iz kluba Novicom Brkićem. U muškom singlu najuspešniji je bio Dejan Milošević (BK Dinamo, Pančevo), koji je pobedio i u muškom dublu sa Veljkom Cukanićem (BK Dinamo, Pančevo).

“Prezadovoljni smo fantastičnim odzivom takmičara iz cele Srbije i celodnevnim praznikom badmintona u srcu Šumadije. Zahvalnost dugujemo svim učesnicima, a čestitamo najuspešnijima koji su na kraju osvojili trofeje. Veliko hvala upućujem i svim kolegama trenerima na iskazanoj kolegijalnosti. Takođe, iskoristio bih ovu priliku da se od srca zahvalim pojedincima, kompanijama i institucijama na čelu sa Badminton savezom Srbije koji su nam pomogli da produžemo tradiciju turnira u Kragujevcu i da na najlepši način obeležimo prvih 15 godina badmintona u našem gradu, a već sada zakazujemo novo druženje sledeće godine”, kazao je prvi čovek BK Ravens KG Andreja Todorović.

Inače, prijatelji turnira u Kragujevcu bili su “Tin Šped”, “Yonex“, “Koka Plus“, “Ledeni Kvas“, “Mozzartsport“, Crveni krst Kragujevac, Dom omladine i “Prizma”.

Medalje su osvojili – XIV Trofej grada Kragujevca u badmintonu – Muškarci pojedinačno: 1. Luka Milić (BK Zmajevi, Kruševac), Sergej Lukić (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Borko Petrović (Beograd); Žene pojedinačno: 1. Marija Sudimac (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Sara Lončar (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Nina Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac); XXIV B turnir – Kragujevac 2017 – Muškarci pojedinačno: 1. Nemanja Stanimirović (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Đorđe Stepanović (BK Beograd), 3. Zoran Stepanović (BK Beograd), Darko Carić (BK Banat, Zrenjanin); Žene pojedinačno: 1. Polina Lindina (BK Novi Sad), 2. Tina Rakić (BK Clear, Beograd), Đurđija Purić (BK Beograd); Muški parovi: 1. Darko Carić (BK Banat, Zrenjanin) / Andrej Šafarik (BK Fanatik, Vršac), 2. Mihajlo Borka / Stefan Mijatović (BK Pančevo), 3. Igor Jovanović / Luka Milić (BK Ravens KG, Kragujevac), Milorad Misimović (BK Dinamo, Pančevo) / Nemanja Stanimirović (BK Zmajevi, Kruševac); Ženski parovi: 1. Kristina Jovin (BK Helianthus, Novi Sad) / Jovana Vučetić (BK Novi Sad), 2. Polina Lindina (BK Novi Sad) / Milica Uskoković (BK Pančevo), 3. Ana Gavrilov / Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo); Mešoviti parovi: 1. Luka Milić / Marta Ilić (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Dejan Milošević / Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo), 3. Goran Jelesijević (BK Dinamo, Pančevo) / Tina Rakić (BK Clear, Beograd), Stefan Mijatović / Milica Uskoković (BK Pančevo); X C turnir – Kragujevac 2017 – Muškarci pojedinačno: 1. Dejan Milošević (BK Dinamo, Pančevo), 2. Novica Brkić (BK Clear, Beograd), 3. Bojan Jovančić (BK Fanatik, Vršac), Bane Vodeničar (BK Banat, Zrenjanin); Žene pojedinačno: 1. Danica Čepurac (BK Clear, Beograd), 2. Saška Petković (BK Pančevo), 3. Jana Kiso (BK Beograd); Muški parovi: 1. Veljko Cukanić / Dejan Milošević (BK Dinamo, Pančevo), 2. Ognjen Pavlović / Marko Šundić (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Igor Kovač / Miloš Pešić (BK Banat, Zrenjanin); Ženski parovi: 1. Danica Čepurac (BK Clar, Beograd) / Marta Popović (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Julija Popović / Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo), 3. Marija Hinić (BK Beograd) / Lea Mašal (BK Čačak); Mešoviti parovi: 1. Novica Brkić / Danica Čepurac (BK Clear, Beograd), 2. Veljko Cukanić / Julija Popović (BK Dinamo, Pančevo), 3. Ognjen Popović / Maja Serdar (BK Dinamo, Pančevo).