MEĐUŠKOLSKI BADMINTON TURNIR – JEFIMIJA 2019 DOBIO POBEDNIKE

Last Updated: 20/01/2019Autor

BADMINTON

Serija turnira na domaćoj sceni u 2019. otvorena je u subotu, 19. januara, u Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji. Kao i prethodnih devet godina, i ove, Međuškolski badminton turnir – Jefimija 2019 ”otključao” je novi kalendar takmičenja u Srbiji. Posle višečasovnih zanimljivih mečeva u sjajnom ambijentu svojevrsnog doma srpskog badminton sporta oni najbolji od najboljih su ovekovečeni odličjima. U kategoriji I i II razreda osnovnih škola trijumfovali su Vasilije Janković iz Osnovne škole ”Ivo Andrić” iz Beograda u muškom, odnosno Mina Kovač iz Osnovne škole”Đura Jakšić” iz Zrenjanina u ženskom sinlgu.

Mihajlo Simić iz Osnovne škole ”Jovan Jovanović Zmaj” iz Kruševca bio je bez premca u muškom singlu kategorije III i IV razreda osnovnih škola, u kojoj je u ženskom singlu pobedila Vera Đorđević iz Osnovne škole”Ujedinjene nacije” iz Beograda. U dve godine starijoj uzrasnoj konkurenciji najveće počasti pripale su Marku Mihajloviću iz Osnovne škole”Jovan Jovanović Zmaj” iz Kruševca, te Katarini Vig iz Osnovne škole”Isidora Sekulić” iz Pančeva, dok su se Sava Stepanović iz Osnovne škole ”Svetozar Miletić” iz Beograda i Nađa Popović iz Osnovne škole ”Sveti Sava” iz Pančeva popeli na najviši vrh pobedničkog postolja u kategoriji VII i VIII razreda. Učenik Druge kragujevačke gimnazije iz Kragujevca Luka Milić prigrabio je najsjajnije odličje u kategoriji od I do IV razreda srednjih škola.

Turnir je organizovao Badminton klub Beograd, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton savez Beograda, a uz pomoć prijateljia BASS, kompanija ”Tin šped“, ”Yonex“, ”Koka Plus”, ”Ledeni Kvas”, ”Integraltechnic”, ”Eurobank” i ”Siboasi”.

Medalje su osvojili – I-II razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Vasilije Janković (OŠ ”Ivo Andrić”, Beograd), 2. Aleksa Radovanović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Stefan Rajilić (OŠ ”Branko Radičević”, Vršac); Devojčice: 1. Mina Kovač (OŠ ”Đura Jakšić”, Zrenjanin), 2. Mia Veličković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Elena Veljković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac); III-IV razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Mihajlo Simić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Petar Smiljković (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Boško Jakovljević (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo), Božidar Janićijević (OŠ ”Jovan Popović”, Kragujevac); Devojčice: 1. Vera Đorđević (OŠ ”Ujedinjene nacije”, Beograd), 2. Anica Tomanić (OŠ ”Ujedinjene nacije”, Beograd), 3. Nevena Ivošev (OŠ ”Sveti Sava”, Kragujevac); V-VI razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Marko Mihajlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Vanja Bokan (OŠ ”Isidora Sekulić”, Pančevo), 3. Stefan Maksimović (OŠ ”Đura Jakšić”, Kragujevac); Devojčice: 1. Katarina Vig (OŠ ”Isidora Sekulić”, Pančevo), 2. Lana Dramićanin (OŠ ”Mirko Jovanović”, Kragujevac), 3. Lidija Vučelić (OŠ ”Milan M. Milićević”, Beograd); VII-VIII razred osnovnih škola – Dečaci: 1. Sava Stepanović (OŠ ”Svetozar Miletić”, Beograd), 2. Jovan Ivanović (OŠ ”Milutin i Draginja Todorović”, Kragujevac), 3. Sava Todorović (OŠ ”Treći kragujevački bataljon”, Kragujevac); Devojčice: 1. Nađa Popović (OŠ ”Sveti Sava”, Pančevo), 2. Milica Vrtikapa (OŠ ”Radoje Domanović”, Beograd), 3. Snežana Dobričanin (OŠ ”Stevica Jovanović”, Pančevo), Jovana Maksić (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac); I-IV razred srednjih škola – Dečaci: 1. Luka Milić (Druga kragujevačka gimnazija, Kragujevac), 2. Vukašin Hinić (Elektrotehnička škola ”Nikola Tesla”, Beograd), 3. Denis Baučić (Srednja tehnička PTT škola, Beograd).