MEDALJE NAJMLAĐIH ULEPŠALE KRAJ SEZONE

Last Updated: 25/10/2018Autor

STRELJAŠTVO

Srpski strelci su se ove godine sa medaljama vraćali sa svih velikih  takmičenja na kojima su učestvovali. Seriju su u oktobru završili najmlađi reprezentativci, osvajanjem odličja na Olimpijskim igrama mladih i u Evropskoj ligi mladih. Streljački savez Srbije je povodom uspeha juniora organizovao koktel u Klubu „Petica“ na Adi Ciganliji. Dvoje srpskih strelaca učesnika Olimpijskih igara mladih u Buenos Ajresu, Marija Malić i Aleksa Mitrović  su na takmičenju u Argentini došli do bronzanih medalja vazdušnom puškom. Tačku je minulog vikenda stavio tim Srbije koji je na završnom turniru Evropske lige mladih (strelci od 14 do 18 godina)  u Finskoj osvojio srebro vazdušnom puškom. Titulom vicešampiona Starog kontinenta okitila se ekipa u sastavu: Marija Zavišić , Marija Kolarević, Veljko Ilić i Đorđe Savić. Uz strelce u Argentini je bio trener Saša Iker, a u Finsku je selekciju vodio Ivan Manojlović.

Goste je pozdravio Nenad Petković, generalni sekretar Streljačkog saveza Srbije, koji je čestitao osvajačima medalja i obraćajući im se dodao:

– Poslednji rezultati naših mladih strelaca, od kojih su mnogi još uvek kadeti, govore da Streljački savez, Ministarstvo omladine i sporta i Olimpijski komitet Srbije imaju na koga da računaju u budućnosti. Ono što ste postigli predstavlja osnov budućnosti streljaštva u našoj zemlji. Nadam se da ćete sa ovakvim rezultatima nastaviti i narednih godina. Želim vam da dostignete visoka ostvarenja sadašnjih i nekadašnjih seniorskih reprezentativaca.

Dragan Marković, sportski direktor Streljačkog saveza Srbije, je istakao:

– Veoma smo srećni i zadovoljni što smo sezonu završili medaljama na važnim juniorskim takmičenjima. Rezultati na Olimpijskim igrama mladih i u Ligi mladih Evrope su pokazatelj da smo radili ispravno tokom ove godine. Imamo potvrdu da i naredne godine treba da nastavimo sa realizacijom programa rada mladih strelaca na isti način.  Zahvaljujem se i roditeljima juniorskih reprezentativaca, njihovim nastavnicima u školama, klubovima. Svi smo deo ove uspešne priče.

Marković je preneo i čestitke Dragana Donevića, šefa stručnog štaba SSS i selektora za pušku, koji je bio sprečen da prisustvuje svečanosti.

Analizirajući sezonu, Donević kaže da je ponosan na postignute rezultate i plasmane ove sezone, a ističe podmlađivanje nacionalnog tima.

– Ove godine šansu u seniorskoj reprezentaciji dobio je veliki broj mladih strelaca (Stevan Jovanović, Lazar Kovačević, Sanja Vukašinović, Marija Malić), dok su u juniorskoj selekciji istakli Aleksa Mitrović, Marija Kolarević, Marija Zavišić, Đorđe Savić i Veljko Ilić. Kao kruna uspešne sezone došle su medalje iz Argentine i Finske – naglašava Donević.

Uz roditelje i predstavnike klubova mladih strelaca, gosti Streljačkog saveza Srbije na svečanom koktelu su, između ostalih, bili Đorđe Višacki, generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije, Mikio Fukuda, Uroš Korać, takođe iz OKS, Novica Todosijević, u  ime Sekretarijata za sport Grada Beograda, predsednici regionalnih streljačkih saveza, bivši reprezentativac i sportski direktor Srećko Pejović,  aktuelni seniorski reprezentativci Andrea Arsović i Damir Mikec…