It seams that you haven't connected with your Twitter account
19 March, 2024
PočetnaStreljaštvoMARIJA KOLAREVIĆ OSVOJILA 15.MESTO U TROSTAVU NA TURNIRU U PLZENJU

MARIJA KOLAREVIĆ OSVOJILA 15.MESTO U TROSTAVU NA TURNIRU U PLZENJU

Najuspešnija srpska takmičarka u današnjem programu 29. mitinga „Streljačke nade“ u Plzenju (Češka) bila je Marija Kolarević. U takmičenju juniorki u gađanju MK puškom iz trostava Kolarevićeva je „ubila“ solidnih 1.159 krugova i zauzela 15. mesto. Od finala ju je delilo pet krugova. Sem Kolarevićeve, u trostavu je učestvovalo još sedam srpskih juniorki. Nadmetale su se 82 takmičarke iz 13 država. U „gornjem domu“, u boljoj polovini plasmana, našle su se još tri Srpkinje: Ivana Marić, koja je zauzela 29. mesto, Lara Canić, koja je završila na 35. i Nevena Armuš na 39. poziciji.

Ekipa Srbije (Kolarević, Canić, Armuš) je sa 3.453 kruga zauzela sedmo mesto u timskom plasmanu. Tim Streljačkog saveza Beograda, u kome su, uz Ivanu Marić, bile dve vrlo mlade strelkinje Anja Knežević i Mina Radojković, je osvojio 15. poziciju (3.380). Danas je na vatrenu liniju izašla i jedina predstavnica Srbije u takmičenjima pištoljem na turniru u Plzenju. Jovana Todorović, članica reprezentacije SS Beograda, je u gađanju MK sport pištoljem zauzela 33. poziciju.

Najveći uspeh od srpskih strelaca na ovogodišnjem mitingu u Plzenju postigao je juniorski tim puškom Marko Ivanović, Aleksa Mitrović, Dimitrije Gaćeša, koji je juče u trostavu osvojio četvrto mesto, popravivši državni rekord za 40 krugova.

MK puška trostav (3 puta 40 metaka), juniorke, kvalifikacije: 1. Darija Boldinova (Rusija) 1.173, 2. Sara Karašova (Češka) 1.170, 3. Katerina Štefankova (Češka) 1.161… 15. Marija Kolarević 1.159…29. Ivana Marić 1.151…35. Lara Canić 1.148… 39. Nevena Armuš 1.146… 52. Marija Malić 1.136… 67. Anja Knežević 1.119… 75. Mina Radojković 1.110…77. Tijana Posrkača 1.102… Ekipno: 1. Češka A 3.499, 2. Mađarska 3.494, 3. Rusija 3.488… 7. Srbija (Kolarević, Canić, Armuš) 3.453… 15. Srbija – SS Beograda (Marić,Knežević, Radojković) 3.380…

MK sport pištolj (30 metaka precizna+30 brza paljba), juniorke, kvalifikacije: 1. Olga Ščemelinina (Rusija) 575, 2. Vanesa Zeger (Nemačka) 572, 3. Kamil Jedrzejevski (Francuska) 571… 33. Jovana Todorović 544…