MANDIĆEVA SREBRNA U EGIPTU

Last Updated: 25/02/2018Autor

TEKVODNO

Milica Mandić (-73kg) osvojila je srebrnu medalju na turniru G2 kategorije, Egipt open koji se održava ovog vikenda u Aleksandriji. Mandićeva je na startu savladala Italijanku Rotolo 14:2, zatim je bila bolja od Nemice Hadzić 6:2, dok je u finalu na zlatan bod izgubila od odlične Turkinje Nafije Kus.

– Imala sam tri meča danas  i zadovoljna sam prikazanim borbama. Iako sam izgubila finale, videla sam napredak. Radujem se daljem radu i izazovima, jer je ovo sve priprema za Evropsko prvenstvo – rekla je Milica Mandić.

Drugog dana takmiče se Tijana Bogdanović (-53kg), Vanja Stanković (-49kg) I Damir Fejzić (-74kg).

-Očekujemo dobar nastup i drugog dana takmičenja. Tijana, Vanja i Damir su spremni za izazove koji ih očekuju – rekao je Dragan Jović.

Nagaev, Vukelić i Burusić zlatni u Sloveniji

Na međunarodnom turniru u Sloveniju, G1 kategorije, srpska reprezentacija je već zabeležila sjajan rezultatog prvog takmičarskog dana. Dmitrij Nagev (senior, do 58kg), Danilo Vukelić (senior, +87kg), Marko Burusić (kadet, do 57kg) osvojili su zlatne medalje u veoma jakoj konkurenciji više od 1200 boraca. Nagajevu je pre nekoliko meseci uručeno srpsko državljanstvo, samim tim ovo je sjajno pojačanje za našu zemlju budući da je pokazao da se od njega može očekivati mnogo. Slovenija Open je jedan od turnira na kome srpski takmičari sakupljaju poene ne samo za svetsku I olimpijsku listu, več I za ulazak u reprezentaciju I svoje mesto na kadetskim, juniorskim I seniorskim evropskim I svetskim prvenstvima ove godine.

Svi rezultati – Zlato: Dmitrij Nagaev (senior, do 58kg), Danilo Vukelić (senior, +87kg), Marko Burusić (kadet, do 57kg), Srebro: Ana Bajić (senior, +73kg), Miloš Gladović (senior, do 63kg), Djordje Marčetić (senior, +87kg), Andrea Bokan (kadet, do 44kg), Ana Tijanić (kadet, do 41kg), Relja Ivković (kadet, do 41kg), Miloš Mandić (kadet, do 37kg), Stefan Stojanovi (kadet, do 49kg), Lara Bokun (kadet, +59kg), Bronza: Natalija Čalić (senior, do 67kg), Nikola Vučković (senior, do 68kg), Draško Jovanov (senior, do 87kg), Milica Bulat (kadet, do 44kg), Teodor Vasilić (kadet, do 33kg), Teodora Radak (kadet, do 37kg), Ognjen Dragosavljević (kadet, do 45kg), Ivan Salomon (kadet, do 41kg), Luka Babić (kadet, do 57kg), Ana Tot (kadet, -47kg), Dragan Živković (kadet, do 61kg), Mitar Maklenovic (kadet, do 65kg), Vuk Matić (kadet, do 65kg).