29 March, 2024
PočetnaBadmintonLONAČAREVOJ I LATASOVOJ PO DVA ZLATA U JABUCI

LONAČAREVOJ I LATASOVOJ PO DVA ZLATA U JABUCI

Članice kruševačkih Zmajeva, Sara Lončar i Teodora Latas, jedine su dve učesnice Juniorskog kupa – Pančevo 2019 koje su se okitile sa po dva najsjajnija odličja. Lončareva je na turniru, koji je u nedelju, 3. novembra 2019, održan u Hali sportova u Jabuci, trijumfovala u obe svoje konkurencije u uzrasnoj kategoriji do 17 godina. Pored titule u ženskom singlu stigla je i do trofeja u ženskom dublu u kojem joj je partnerka bila Sanja Perić iz BK Beograd. S druge strane Latasova je bila bez premca u ženskom singlu kategorija U11 i U13.

Takmičenje u Jabuci, koje je organizovao Badminton klub Pančevo, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Badminton saveza Srbije, Sportskog saveza Pančeva i Grada Pančeva, a uz pomoć prijatelja BASS, kompanija “Tin Šped”, “Yonex“, “Koka Plus“, “Ledeni Kvas“, “Integraltechnic“ “Minaqua” i “Siboasi”, okupio je 58 takmičara iz deset srpskih klubova. Pored predstavnika BK Zmajevi na vrhu pobedničkog postolja našli su se članovi još pet klubova. U uzrasnoj kategoriji do 17 godina u muškom singlu je pobedio Mihajlo Tomić iz BK Beograd, dok su najbolji u muškom dublu bili Igor Jovanović i Aleksandar Jovičić iz BK Ravens KG. Vanja Rašeta iz BK Clear, odnosno Maša Aleksić iz BK Pančevo slavili su u muškom i ženskom singlu kategorije U15. U dve godine mlađem uzrastu u muškom singlu najviše počasti su pripale Vuku Dimitrijeviću iz BK Fanatik, u ženskom singlu Teodori Latas iz BK Zmajevi, a u muškom dublu Danilu Jankoviću i Vukašinu Krneti iz BK Clear. Aleksa Radovanović iz BK Zmajevi osvojio je zlato u muškom singlu uzrasne kategorije do 11 godina.

Najuspešniji klub u ukupnom skoru u Jabuci bili su Zmajevi čiji su članovi osvojili ukupno 17 odličja, od toga pet zlatnih, tri srebrna i devet bronzanih. BK Clear je zauzeo drugo mesto u ukupnom plasmanu sa po dva zlatna i srebrna i tri bronzana odličja, dok je treći bio BK Beograd sa po dva zlata, srebra i bronzi. Pored ova tri kluba do postolja na Juniorskom kupu – Pančevo 2019 stigli su i BK Ravens (1 zlato – 2 srebra – 4 bronze), BK Fanatik (1 – 2 – /), BK Pančevo (1 – / – 1), BK Dinamo (/ – 1 – 3) i BK Banat (/ – 1 – 1).

Medalje su osvojili – Uzrast do 11 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Aleksa Radovanović (BK Zmajevi, Kruševac) 2. Mihajlo Simić (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Danilo Stevanović (BK Zmajevi, Kruševac), Nikola Rajilić (BK Zmajevi, Kruševac); Devojčice pojedinačno: 1. Teodora Latas (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Ana Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 3. Mia Veličković (BK Zmajevi, Kruševac), Đina Čelar (BK Zmajevi, Kruševac); Uzrast do 13 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac), 2. Relja Milić (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Danilo Janković (BK Clear, Beograd), Vanja Kovač (BK Banat, Zrenjanin); Devojčice pojedinačno: 1. Teodora Latas (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Čarna Mihajlović (BK Clear, Beograd), 3. Lana Pavlović (BK Zmajevi, Kruševac), Andrea Bogojević (BK Zmajevi, Kruševac); Muški parovi: 1. Danilo Janković / Vukašin Krneta (BK Clear, Beograd), 2. Vuk Dimitrijević (BK Fanatik, Vršac) / Vanja Kovač (BK Banat, Zrenjanin), 3. Stefan Maksimović / Relja Milić (BK Ravens KG, Kragujevac), Aleksa Radovanović / Danilo Stevanović (BK Zmajevi, Kruševac); Uzrast do 15 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Vanja Rašeta (BK Clear, Beograd), 2. Uglješa Mihajlović (BK Clear, Beograd), 3. Mihajilo Vig (BK Dinamo, Pančevo), Luka Vujošević (BK Ravens KG, Kragujevac); Devojčice pojedinačno: 1. Maša Aleksić (BK Pančevo), 2. Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo), 3. Petra Gordić (BK Ravens KG, Kragujevac), Čarna Mihajlović (BK Clear, Beograd); Uzrast do 17 godina – Dečaci pojedinačno: 1. Mihajlo Tomić (BK Beograd), 2. Aleksandar Jovičić (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Viktor Petrović (BK Zmajevi, Kruševac), Vanja Rašeta (BK Clear, Beograd); Devojčice pojedinačno: 1. Sara Lončar (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Sanja Perić (BK Beograd), 3. Nina Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac), Anđela Vitman (BK Beograd); Muški parovi: 1. Igor Jovanović / Aleksandar Jovičić (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Marko Mihajlović / Viktor Petrović (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Vanja Bokan / Mihajilo Vig (BK Dinamo, Pančevo); Ženski parovi: 1. Sara Lončar (BK Zmajevi, Kruševac) / Sanja Perić (BK Beograd), 2. Nina Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac) / Anđela Vitman (BK Beograd), 3. Miona Filipović (BK Beograd) / Petra Gordić (BK Ravens KG, Kragujevac), Maša Aleksić (BK Pančevo) / Marija Samardžija (BK Dinamo, Pančevo).