KOVAČEVIĆ 20. VAZDUŠNOM PUŠKOM

Last Updated: 30/08/2019Autor

Trećeg dana Svetskog kupa u Rio de Žaneiru na programu su bila takmičenja puškom. Muškarci su gađali vazdušnom puškom. Srbiju su predstavljala dvojica strelaca. Lazar Kovačević je zauzeo 20. mesto sa 626,0 krugova. Od finala su ga delila nepuna dva kruga (1,9). Milenko Sebić je zauzeo 36. poziciju. Zlato je osvojio mladi Kinez Haonan Ju, sa novim svetskim rekordom finala – 252,8 krugova. Čak za 1,6 krugova nadmašio je dosadašnji svetski rekord Rusa Aleksandra Drjagina.

Dve srpske reprezentativke su dobrim rezultatima startovale u takmičenju MK puškom iz trostava. U prvoj grupi eliminacija gađale su Sanja Vukašinović i Andrea Arsović. Vukašinovićeva je pogodila 1.178 krugova, Arsovićeva 1.173. Obe su se plasirale u sutrašnje kvalifikacije. Ivana Anđušić Maksimović će se takmičiti u drugoj eliminacionoj grupi.

Vazdušna puška, muškarci, finale: 1. Haonan Ju (Kina) 252,8 – svetski rekord, 2. Petar Gorša (Hrvatska) 249,9, 3. Patrik Jani (Slovačka) 228,8…Kvalifikacije: 1. Buhan Song (Kina) 632,1, 2. Patrik Jani (Slovačka) 629,7, 3. Haonan Ju (Kina) 628,6 …20. Lazar Kovačević 626,0… 36. Milenko Sebić 623,6… Ukupno 88 strelaca.