28 March, 2024
PočetnaKošarkaKOŠARKAŠICE CRVENE ZVEZDE SAČUVALE TROFEJ

KOŠARKAŠICE CRVENE ZVEZDE SAČUVALE TROFEJ

Košarkašice Crvene zvezde su stare – nove šampionke Srbije! Izabranice trenera Dragana Vukovića odbranile su tron posle dominacije u finalnoj seriji Prve ženske lige Srbije, u kojoj su slavile 3:0 protiv novosadskog 021. Zvezda je pobedila rezultatom  69:49 (24:16, 24:7, 11:16, 10:10). Crveno-bele su, u dvorani FMP u Železniku, overile osvajanje 31. nacionalne titule i duple krune i još jednom potvrdile zvanje našeg najtrofejnijeg tima u istoriji domaće ženske košarke.

Treći finalni duel Beograđanki i Novosađanki nije doneo nikakvu neizvesnost, borbene gošće nisu uspele da naprave brejk i produže borbu za titulu. Domaće, predvođene raspoloženim Đorđević i Bogićević, od starta susreta su bile ubedljivije i odlučnije i već u 6. minutu povele 15:6 i to vođstvo održavale do kraja uvodne četvrtine.

Posle prve mini pauze, na koju se otišlo kod rezultata 24:16, očekivao se žešći odgovor Adamovićeve i saigračica, ali šampionke im nisu ostavile ni gram nade. Razlika u korist Crvene zvezde je konstantno rasla i to vrtoglavo, posle 35:18, u 16. minutu, na poluvremenu je na semaforu stajalo 48:23!

U nastavku su igračice 021 zaigrale na sve ili ništa, kudikamo rasterećenije, ali i borbenije, međutim, rezultatski bez većeg uspeha. Beograđanke su držale sve konce igre u rukama (51:31, 25. minut), ali u finišu trećeg perioda malo i posustale, što su Novosađanke na momente koristile da donekle poprave utisak na terenu (51:37, 28. minut). Zvezda je zatim uzvratila agresivnom odbranom i serijom atraktivnih poena  Mišeljićeve i Katanićeve (59:39, 30. minut).

Poslednja četvrtina nije donela značajnije promene. Ekipa 021 se trudila da izbori častan poraz, ali nije uspela da poljulja samopouzdanje starih-novih šampionki. Do kraja utakmice treneri oba tima su nastojali da daju šansu što većem broju igračica, koje su se svojski trudile da opravdaju renome finala. Na kraju potpuno zasluženo ubedljivo slavlje mladih košarkašica Crvene zvezde, kojima je ovo treća šampionska titula zaredom. Trener crveno-belih dama, Dragan Vuković, nije krio emocije posle osvajanja još jednog trofeja u nizu.

– Ispunili smo zacrtani cilj ove sezone, osvojili smo duplu krunu i ostavili vrlo dobar utisak u jakoj regionalnoj ligi, s obzirom da imamo veoma mlad tim. Čestitam ekipi osvajanje titule i ubedljivu pobedu u trećem susretu. Nismo očekivali ovako visok trijumf, svaka čast devojkama. Ovu pobedu posvećujem pokojnoj Dragani Vuković. Ona je bila moj pravac i moja snaga – poručio je Vuković.

Najkorisnija igračica finala plej-ofa, Mina Đorđević, u trenucima velikog slavlja je istakla:

– Veoma sam srećna što smo osvojile duplu krunu. Imale smo odličnu sezonu. Ovo je još jedan veliki uspeh našeg mladog tima. Finalna serija, iako završena sa 3:0 u našu korist, nije bila tako laka kako možda izgleda. Na prve dve utakmice smo se  prilično namučile, ali smo u trećoj prelomile zaigravši našu prepoznatljivu igru. Što se mog MVP trofeja tiče, zaista nije fraza ako kažem da je ta nagrada zasluga saigračica.

KSS nagradio najbolje sportskom opremom

Pre početka trećeg finalnog susreta, koji je pratio i Predrag Danilović, predsednik KSS, obavljena je ceremonija nagrađivanja ekipa finalista. Košarkaški savez Srbije je nagradio dva najbolja ovosezonska tima donacijom sportske opreme.

Predstavnicima klubova Crvena zvezda Kombank i 021 prigodne poklone je uručio Dušan Projović, potpredsednik KSS.

Ceremonija dodele priznanja

Po završetku velikog finala najpre su dodeljene pojedinačne nagrade najuspešnijim igračicama finalne serije. Najboljem strelcu, Snežani Bogićević iz ekipe Crvene zvezda Kombank (55 postignutih poena) i najuspešnijoj igračici finalne serije, Mini Đorđević iz Crvene zvezde Kombank (88 indeksnih poena), plakete je predao Bojan Popović, komesar Prve ženske lige Srbije.

Srebrne medalje novosadskom timu 021 i zlatne medalje prvotimkama i stručnom štabu Crvene zvezde Kombank podelili su Ana Joković i Dušan Projović, potpredsednici KSS. Novom – starom šampionu države pehar u trajno vlasništvo, dodelio je Dušan Projović, potpredsednik KSS. Veliki prelazni trofej i vaučer u vrednosti od 250.000 dinara kapitenu šampionskog tima, Aleksandri Katanić, predala je Ana Joković, potpredsednik KSS.